Hokej

Sparta se zbavila své ikony. Ptáček odchází do Českých Budějovic

Velezkušený obránce František Ptáček opouští kádr pražské Sparty. Důvody jsou ekonomické.

Místo bitvy o titul čeká nedávného kapitána Sparty boj o holé extraligové přežití. A to přitom patřil k největším "srdcařům“ holešovického klubu, v jehož dresu odehrál 14 sezon. Další však do kolonky nepřidá.

Chtěli mu sáhnout na plat. Ptáček byl proti

Vedení Sparty chtělo výrazně zredukovat jeho kontrakt, který mu končil v dubnu 2010. Ptáček to však vytrvale odmítal, čehož bleskově využily České Budějovice, aktuálně poslední celek extraligy.


“Jednání o korekci Františkovy smlouvy probíhala delší dobu a bohužel se nám nedařilo dosáhnout dohody. Do tohoto jednání vstoupily České Budějovice s velkým zájmem o hráčovy služby, což nakonec vyústilo v naše rozhodnutí postoupit se souhlasem hráče v plném rozsahu jeho smlouvu,“ poznamenal generální manažer Sparty Petr Bříza na oficiálních stránkách klubu.


"Přijdu zřejmě o play-off, ale takový je život. Beru ho, jaký je," řekl k tomu Ptáček, který finančně nebude tratit ani korunu. Jihočeši totiž převzali jeho stávající kontrakt.


"Uvidíme, jak to vyřešíme i s ohledem na příští sezonu," poukázal Ptáček na to, že ho v létě čeká další série jednání.

Bříza: "Jednání neprobíhalo ve zlé krvi"

Třiatřicetiletý obránce, který v dresu Sparty debutoval v sezoně 1993/94, opouští pražský tým podruhé v kariéře. V letech 2003 až 2005 hrál za Karlovy Vary, poté se ale vrátil do Sparty a pomohl týmu k mistrovským titulům v následujících dvou letech. V této sezoně nastoupil ke 40 zápasům, ve kterých vstřelil dvě branky a přidal pět asistencí.


Celkem za Spartu odehrál přes 800 utkání a byl jedním z největších oblíbenců fanoušků. "Hokejový život s sebou někdy přináší i nutnost nelehkých rozhodnutí. Nejen pro kluby, ale i pro hráče. Přejeme samozřejmě Frantovi, aby se mu v novém dresu dařilo a jsme rádi, že jednání neprobíhalo ve zlé krvi," řekl Bříza, jenž nevyloučil, že by se Ptáček mohl do Sparty v budoucnu zase vrátit.

Sparta je na přestupovém trhu nyní hodně aktivní

Ptáčkův odchod je v tomto týdnu již třetí změnou v obranných řadách aktuálně čtvrtého týmu tabulky. V úterý Sparta angažovala Karla Pilaře a následně uvolnila ze svých služeb Alexandrse Jerofejevse.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události