Fotbal

Manchester City mocně touží po Kaká. Nabízí za něj téměř tři miliardy korun

Šejkové z Arábie by udělali i nemožné, aby k Citizenz přilákali brazilského záložníka Kaká.

Za hvězdu milánského AC nabízejí rovných 100 milionů eur (2,7 miliardy korun), což by byl suverénně nejdražší fotbalový transfer v historii. Rekord drží přestup Zinedina Zidana z Juventusu do Realu Madrid v roce 2001 za 76 milionů eur.

Kaká chce zůstat v Miláně. Ale síla peněz je obrovská...

Spekulace kolem odchodu do Manchesteru City rozvířil i sám Kaká, který nedávno prohlásil, že anglickou Premier League považuje za jednu z nejlepších soutěží na světě a moc rád by si na Ostrovech někdy zahrál.


Podle hráčova agenta Dioga Kotscha však přestup není na pořadu dne.“Kaká se nehoní za penězi jako jeho krajan Robinho. Z Milána by odešel pouze do většího týmu, ve kterém by měl ještě větší šanci na zisk trofejí. Hromadu peněz mít nemusí,“ brání svého klienta.


V podobném duchu mluví také Kaká, pro něhož mají v Manchesteru připravenou smlouvu s pohádkovým platem půl milionu liber týdně. "Nehodlám nikam odcházet, rád bych dál fotbalově rostl v Miláně. Chci se jednou stát kapitánem týmu a vést ho k úspěchům," řekl pro BBC.

Asistent Manchesteru City: Dohoda je velmi blízko

Jenže Citizens na tato slova evidentně neslyší. Stále jsou přesvědčeni o tom, že 100 milionů eur je suma, které zkrátka nelze odolat. "Dohoda je velmi blízko. Zrovna hráče seznamujeme s vizí klubu," tvrdil asistent trenéra Mark Bowen a dodal: "O lásce Kaká k AC Milán jsem toho četl hodně, ale i když lidé říkali, že je konec, my jsme měli opačný názor. Pevně věřím, že se nám ho získat nakonec podaří.“


Stejný názor má i kouč Mark Hughes, jenže dodal, že o získání Kaká bude usilovat až do konce zimního přestupního období.

Vizitka brazilského kouzelníka

Nejlepší evropský fotbalista za rok 2007 přišel do milánského AC v roce 2003 a od té doby patří mezi nejlepší fotbalisty na světě. Za milánský celek odehrál 171 zápasů, v nichž vstřelil 62 branek. Získal také řadu individuálních a klubových ocenění a od roku 2004 patří k oporám brazilské reprezentace.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události