Tomasův hattrick zničil Spartu

V předehrávce 42. kola Sparta nestačila na Plzeň. Doma prohrála 4:5.

Po výprasku v Liberci (1:7) si tak svěřenci trenéra Františka Výborného připsali další porážku. V zápase zazářil útočník Plzně Roman Tomas, který vsítil hned tři góly!

Pražská Sparta, v jejímž dresu nastoupil naposledy před odchodem do Českých Budějovic obránce František Ptáček, nevstoupila do souboje s Plzní vůbec dobře. Již ve 4. minutě poslal hosty po přesné Dvořákově přihrávce do vedení Roman Tomas. O tři minuty později bylo pro Spartu ještě hůře. Tomáš Vlasák našel před domácí brankou zcela nekrytého Martina Adamského, který nikým neatakován pohotově zvýšil na 2:0.

Holešovický celek poté přidal, Petr Ton však v samostatném úniku tváři v tvář plzeňskému brankáři Francouzovi neuspěl. V 16. minutě mohl snížit znovu Ton, jeho střela po rychlé přihrávce Davida Výborného však byla nepřesná. Velmi pohlednou první část uzavřel Karel Pilař, který v 18. minutě prověřil tvrdost betonů plzeňského gólmana.

I po druhém dějství vedla Plzeň o dvě branky

Sparta se branky dočkala v úvodu druhé třetiny, když dokázala využit přesilovou hru. Na Hanzlíkovu přesnou střelu od modré čáry byl gólman Západočechů Pavel Francouz krátký. Za chvíli mohl vyrovnat domácí kapitán David Výborný, ani nadvakrát však puk do plzeňské branky nepropasíroval.

Plzni se však znovu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Při hře 4 na 4 se po samostatné akci prosadil podruhé v utkání útočník Roman Tomas. Sparta kontrovala o osm minut později, domácí dirigent Výborný nahrál na modrou čáru Karlu Pilařovi, ten posunul kotouč lépe postavenému Michalu Brošovi, pro kterého nebyl problém vsítit druhou branku Sparty. Ve 36. minutě však znovu udeřil nezastavitelný Roman Tomas, který se prosadil mezi dvěma obránci Pražanů a zamířil přesně mezi betony brankáře Tomáše Pöpperleho.

Během druhé přestávky utkání zpestřila dovednostní soutěž, při které mohl jeden z fanoušků Sparty vyhrát luxusní vůz Volkswagen Scirocco - VÍCE ZDE.

Sparta se z vyrovnání radovala jen minutu

Holešovický celek však velmi dobře zahájil třetí část. Po osmnácti odehraných vteřinách udeřil Michal Broš a vrátil Spartu zpět do utkání. V 48. minutě oslabil hosty svým faulem při hře ve čtyřech na obou stranách Tomas a Pražané toho využili. Na Tonovu dělovku od modré Francouz nestačil zareagovat.

Západočeši se však dokázali za minutu dostat opět do vedení. Pácal našel zpoza branky příhrávkou zcela nekrytého Michala Dvořáka, který nedal brankáři Pöpperlemu šanci. Sparta už do konce zápasu recept na plzeňskou obranu nenašla, důležité tři body do extraligové tabulky si tak připsal západočeský celek.

Sparta Praha - Lasselsberger Plzeň 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Jan Hanzlík (Vykoukal, Netík), 34. Broš (Pilař, D. Výborný), 41. Broš (Ton, D. Výborný), 49. Ton (Vykoukal, D. Výborný) - 4. Tomas (Dvořák, Jan Kovář), 7. Adamský (Vlasák), 26. Tomas (Kracík), 36. Tomas (Vlasák), 50. Dvořák (Pácal, Ludvík). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Bádal. Vyloučení: 7:12. Využití: 3:1. Diváci: 4195.