Hokej

Třígólový Tomas: Zvedáme se. Play-off uděláme

Skvělý výkon podal ve čtvrtečním utkání se Spartou plzeňský útočník Roman Tomas.

Slovenský kanonýr vstřelil tři branky a hlavní měrou přispěl k vítězství svého týmu 5:4.


Tomasovi se již podobný kousek v této sezoně podařil. Ještě v dresu Mladé Boleslavi nastřílel tři branky Třinci. "Cítil jsem se jako v jiných zápasech. Já se pravidelně dostávám do hodně šancí, ale dneska mi to tam prostě napadalo," uvedl skromně.

Hlavně hodně střílet

A jak všechny Tomasovy branky vlastně padly? "První gól byl po krásné nahrávce Dvořáka zpoza branky. Já jsem zkusil vystřelit z první a spadlo to tam. Při tom druhém jsem šel sám na brankáře, položil jsem si ho a dal podél něj k levé tyči. Při třetím gólu jsem vůbec nemířil, jen jsem to napálil na branku," usmál se rychlonohý útočník.


Plzeň se v posledních zápasech trápila. Třikrát po sobě prohrála, přičemž na branku čekala necelých 138 minut. "V těch předešlých zápasech jsme strašně málo stříleli. Před Spartou jsme si na rozcvičce řekli, že to musíme hodně zkoušet. Naštěstí to vyšlo," pochvaloval si útočník, který na západ Čech zamířil v průběhu sezony z Mladé Boleslavi.

“Můj přestup sám nechápu"

"Nechci se k tomu přestupu vyjadřovat, to je mezi manažery," poznamenal Tomas. Nakonec se však rozmluvil. "Musím přiznat, že mě to hodně překvapilo. Nevím, jaký byl důvod mého přesunu, ale takový je prostě hokej. V Plzni je skvělá parta, jeden tu dře za druhého. Jsem moc rád, že jsem zamířil právě sem," dodal spokojeně.


Plzeň vstupovala do třetí části za stavu 4:2, Sparta však dokázala během deseti minut vyrovnat. "Při hře 5 na 5 jsme tentokrát byli lepším týmem. Sparta měla ve druhé polovině zápasu hodně přesilovek, díky kterým se dostala do tempa. Ale síla našeho kolektivu se nakonec ukázala. Postupně se zvedáme a do dalších zápasů jdeme s tím, že play-off uděláme," uzavřel Tomas.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události