Fotbal

VIDEO: Sparta představila další posilu, Slováka Kucku!

Středopolař, který reprezentoval Slovensko v mládežnických reprezentacích, přichází na přestup z prvoligového týmu MFK Ružomberok.

Pražská Sparta to s posilováním kádru na jaro myslí opravdu vážně. Po obránci Michalu Hubníkovi, středopolaři Sergio Petersovi a Manuelu Pamičovi představila další novou krev. A toto označení sedí doslova, protože slovenskému borci, jenž bude oblékat rudý dres, je teprve 21 let. "Juraj podepíše ve Spartě tříletý kontrakt," uvedl mluvčí Sparty Křivda.Přišel na doporučení Bílka

A jak se mladík na Spartu dostal? Doporučil ho totiž bývalý letenský lodivod Michal Bílek, který v současné době koučuje právě MFK Ružomberok.


"Jde o univerzálního fotbalistu do středu zálohy. Je to velký talent, který jsme dlouho pozorovali a máme i výborné reference od Michala Bílka, jenž ho nyní vedl v Ružomberoku," prohlásil personální ředitel Sparty Jakub Otava. "Zapadá do naší koncepce s budováním perspektivního týmu. Jde sice o mladého, ale již dostatečně zkušeného hráče," dodal. "Snad je zaujali i mé výkony a ne jen doporučení," uvedl Kucka, který hraje za slovenskou reprezentaci do 21 let, ale už debutoval i v seniorské reprezentaci své země.

Kucka: Doufám, že budeme stoupat vzhůru tabulkou

"Po měsíčním jednání se Kuckův přestup podařilo finalizovat. Juraj má výborné reference, věříme, že se ve Spartě rychle prosadí," uvedl na webu Letenských personální ředitel klubu Jakub Otava. "V průběhu jednání jsem měl dost času o nabídce přemýšlet, jednali jsme totiž od prosince. Sparta je v mé kariéře rozhodně krokem kupředu," řekl po podpisu smlouvy Kucka. "Tým jsem na podzim sledoval a vím, že se mu příliš nedařilo. Doufám, že na jaře pomůžu k posunu mužstva vzhůru," dodal hráč, jehož vzorem je anglický fotbalista Paul Scholes.

Zdroj: oficiální zdroj


Fotbalista, který oslaví v únoru 22. narozeniny, je odchovancem Prievidze a byl hráčem reprezentace do 21 let. Svými výkony v Ružomberoku si vysloužil první reprezentační start v listopadové přípravě proti Lichtenštejnsku.


Ve své dospělé kariéře zatím působil v druholigovém týmu Šport Podbrezová a MFK Ružomberok odkud přichází na doporučení bývalého trenéra Sparty Michala Bílka.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události