Fotbal

Stanislav Vlček: Fořt se může ve Slavii znovu nastartovat

Podle útočníka Anderlechtu Brusel je první zimní posílení Slavie rozumným krokem.

Fořt má zkrátka smůlu. V lednu 2007 odešel do Francie s pověstí nadějného útočníka, který se měl v Toulouse “vystřílet“ a časem se posunout ještě o krůček výš. Jenže to se nepovedlo, a tak se v létě stěhoval na hostování do belgického FC Brusel. Ani tam však vinou zranění díru do světa neudělal – ve dvanácti utkáních vstřelil dvě branky.


Vlček: Pavel bude mít do fotbalu obrovskou chuť

“Pavlovy výkony v FC Brusel jsem samozřejmě sledoval. Byl jsem s ním v kontaktu a vím, že dlouho marodil se zraněným kolenem. To jeho angažmá dost ovlivnilo,“ podotýká Stanislav Vlček, bývalý elitní střelec “červenobílých“, který se s Fořtem sešel jak u mužstva Karla Jarolíma, tak i v Belgii. Vlček působí v konkurenčním Anderlechtu Brusel.


Fořta však na jaře potkávat už nebude. Vytáhlý útočník se totiž rozhodl, že místo do Toulouse se vrátí do pražské Slavie. “Svou kariéru tam může znovu nastartovat. Kdyby šel zpět do Francie, nejspíš by si moc nezahrál,“ přemítá Vlček dodává: “Vím, že Slavia sháněla podobný typ útočníka. Jsem přesvědčený, že i když mu možná bude chvíli trvat, než se rozehraje, posila je to dobrá. Do fotbalu bude mít Pavel obrovskou chuť."

Jarolím chtěl zlanařit i Vlčka. Neuspěl

Vlček dále potvrzuje, že je v pravidelném kontaktu s koučem Jarolímem, který ho láká k návratu do slávistických služeb. “V týmu by mě rád viděl už teď v zimě, ale to jsem odmítl. Chci dodržet smlouvu v Anderlechtu,“ říká plavovlasý útočník. “Když se nyní koukám na internet, jak kluci makají na horách, tak bych ve Slavii být snad ani nechtěl…“ dodává se smíchem.


V bruselském klubu mu kontrakt vyprší v létě. Pokud se s “fialkami“ nedohodne na jeho prodloužení, ve Slavii by zakotvil moc rád. “To určitě. Ale do léta zbývá půl roku a do té doby se může stát cokoli,“ uzavírá Vlček.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události