Hokej

S hokejistou Platilem se v Rusku utrhl výtah

Hokejista vyrazil z bytu na trénink. V kabině výtahu se řítil z třetího patra.

Český hokejista Jan Platil, který hraje v Kontinentální hokejové lize za Traktor Čeljabinsk, měl v pondělí obrovské štěstí. Vyvázl totiž bez zranění z karambolu, při kterém se s ním utrhl výtah. Informaci v pátek přinesl server Sovětskij Sport. "Stoj se rozjel, pak jsem slyšel jen velkou ránu, načež jsem chvilku padal k zemi. Něco se rozbilo, kabina se jakoby na okamžik utrhla," uvedl Platil pro hokej.cz.

Platil: O život mi nešlo

Nepříjemná situace nastala ve chvíli, kdy hokejista vyrazil ze svého bytu na trénink a rozhodl se sjet do přízemí výtahem. Ten se ale z výšky třetího patra s českým hokejistou nečekaně zřítil. O život ale českému hokejistovi nešlo."Ttak hrozné to nebylo. Ale příjemně jsem se necítil. Když vlezete do výtahu a on se s vámi utrhne, máte obavy, i když jedete jen z prvního patra do přízemí," dodal bek, který pak strávil v kabině skoro dvě hodiny.


V domě nežije jen Platil, ale i další hokejisté Traktoru. "V tu dobu jel ze třináctého patra rakouský obránce Andre Lakos. Dorazil dolů dřív než já. Uslyšel tu hroznou ránu, když jsem zůstal viset v přízemí, hned křičel, jestli jsem v pořádku. Zvenku to asi vypadalo hůř než v té kabině," prohlásil Platil.

Podívejte se, jak se Platil rval v nižší soutěži AHL:


Pětadvacetiletý Platit měl ohromné štěstí, protože po nehodě neměl žádné zranění a už druhý den nastoupil k zápasu KHL proti Ufě. "Nic se mi nestalo, normálně jsem hrál. Ale trénink jsem nestihl. Někdo si toho všiml a hned začala sháňka, co se stalo. Proč netrénuju. Ani nevím, kdo informaci s výtahem vypustil. Jak se dostala do médií. Každopádně to popsali trošku jinak. O život mi nešlo, jen se porouchalo tažné zařízení," doplnil.


Platilův klub se ale rozhodl, že celý incident nenechá jen tak být. Na správce domu, kde Platil žije, podá žalobu. "Já o tom však nic nevím. Jen trenér Nazarov mi říkal, že se ozvala policie. Informace chtěla média. Opakuju, nešlo o nic závažného. Kdyby se to stalo ve vyšším patře, mohlo být hůř," dodal.


Pětadvacetiletý účastník předloňského mistrovství světa působí v Čeljabinsku od léta a má s klubem dvouletou smlouvu. V Rusku hrál kladenský odchovanec také za Chabarovsk a CSKA Moskva.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události