Liberec obral Pardubice v prodloužení

Chemici nestačili ve 42. kole hokejové O2 extraligy na Zlín. Budějovice těsně vyhráli nad Znojmem.

Berani oslavili 80. výročí od založení klubu skvěle. Nad druhým týmem tabulky Litvínovem zvítězili na domácím ledě 4:2. Největší podíl na zisku tří bodů měly opory Balaštík a Leška. Prvně jmenovaný vsítil dvě branky a o gól méně další zlínská hvězda. Litvínovu se v poslední době nedaří. V šesti zápasech získal pouhé čtyři body z osmnácti možných.

Přestřelku na Slavii rozhodl Nouza

Aktuálně vedoucí tým tabulky si uřízl pořádnou ostudu, když nestačil na Mladou Boleslav. Velkou zásluhu na tom měl Tomáš Nouza, který se blýsk dvěma góly a stejným počtem asistencí.

Na Slavii se hrál otevřený zápas, který nabídl děravé obrany, ale zroveň vzrušující podívanou pro diváky.

Boleslav se dostala do dvoubrankového vedení již po čtrnácti minutách, ale její radost netrvala dlouho. Vašíček s Doležalem vyrovnali stav. Poslední slovo v první třetině ale měl hostující Handlovský, který vrátil hostům vedení po divoké třetině.

Ve druhé části se diváci nenudili a s napětím očekávali, s čím přijdou borci do závěrečné třetiny. Na ukazateli totiž ve 40. minutě svítil výmluvný stav 4:4.

Poslední třetina patřila hostujícímu mančaftu. Ještě v 56. minutě bylo skóre vyrovnané na pěti zásazích, ale to se evidentně nelíbilo hrdinovi Tomáši Nouzovi, který vstřelil dvě branky a dopomohl tak svému klubu k šestému vítězství v řadě.

Liberec urval body Pardubicím

Byl liberecký výkon proti Spartě náhoda? Nebo šlo o jen mizernou hru pražských borců? Odpověď na tuto otázku dostali fanoušci v Pardubicích. A určitě se nedá říct, že by je potěšila, protože domácí podlehli Severočechům v prodloužení.

Utkání se ale odvíjelo jako na houpačce. První branku vstřelil zkušený veterán Nedvěd, který si obhodil obránce a profesorsky zakončil. Ve druhé třetině ho napodobil Nedorost, jenž tečoval střelu Dernera a tak hosté šli do kabin zcela v klidu.

První branka domácích přišla až v polovině třetí třetiny, když se prosadil Pivko. A dvě minuty před koncem bylo k radosti domácích vyrovnáno díky Janu Starému. Radost domácích ale neměla dlouhého trvání, protože prodloužení po dvou minutách ukončil Šachl střelou pod víko. Liberec si tak odváží výhru.

Třinec porazil Kladno

Třinec díky taktickému výkonu v prvních dvou třetinách přehrál jednoznačně Kladno 6:2. Oceláři vedli po čtyřiceti minutách 3:0 a hosté se jen většinou bránili. Když na začátku posledního dějství vykřesal Kladnu naději Frolík, domácí dvěma slepenými góly zápas rozhodli.

Hudec zařídil výhru Mountfieldu

České Budějovice se pomalu zvedají. Po výhře na ledě Vítkovic si poradily doma se Znojmem. Vítěznou trefu a zároveň tři body zařídil Jihočechům v závěrečné dvacetiminutovce Hudec.

Výsledky:

RI Okna Zlín - Litvínov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Kollár (Rachůnek), 25. Leška (Balaštík), 36. Balaštík (Leška, Köhler), 43. Balaštík (Hamrlík, Leška) - 35. Kubát (Reichel), 57. Reichel (Šlégr). Rozhodčí: Vampola - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:2. Diváci: 5014.

Oceláři Třinec - Geus Okna Kladno 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 15. Polák (Polanský), 23. D. Květoň (Malec), 35. D. Seman (Polanský, Pánik), 47. D. Květoň (Gureň), 50. Martynek (Peterek, D. Květoň), 60. Polanský (Balej, Polák) - 42. Frolík (Horna, Kalla), 51. Patera (Diviš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:9, navíc Výtisk (Třinec) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 2694.

Mountfield České Budějovice - Znojemští Orli 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Gulaš, 47. M. Hudec (Duda, Gulaš) - 35. Tesařík (Selingr, Bičánek). Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4992.

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 49. Pivko (Divíšek), 59. Starý (Koukal) - 7. P. Nedvěd (Klimenta), 25. Nedorost (Derner, Žabka), 63. Šachl (Blatný). Rozhodčí: Šindler, Claesson (Švéd.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 9525.

Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 5:7 (2:3, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Doležal (Drtina), 18. Vašíček (Kraft, Červenka), 28. D. Hruška (Žižka), 35. D. Hruška (Beránek, Vašíček), 55. Kadlec (Červenka) - 9. Benda (T. Sýkora), 14. R. Vrbata (Důras, D. Vrbata), 18. Handlovský (Nouza), 33. Král (Nouza), 50. Král (J. Novák), 57. Nouza (Král), 59. Nouza (Důras). Rozhodčí: R. Svoboda - Bláha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 4628.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Řezníček (Kumstát), 42. Prošek (Skladaný), 60. Kumstát (Košťál) - 25. R. Hruška (Krenželok), 29. Kvapil (Jurečka), 52. Klimek (Krenželok), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 3130.