Sport

Ledové koryto, strmý sráz, rychlost 70 km/h. To je Red Bull Crashed Ice

Ledové koryto, strmý sráz, rychlost 70 km/h. To je Red Bull Crashed Ice
Zdroj: oficiální zdroj

Řeč je o adrenalinové sportovní události, která se koná 7. února 2009.V extrémní ledovou dráhu se letos promění pražský Vyšehrad.

Nápad sjíždět obrovskou rychlostí na bruslích městské ulice dostal na sklonku devadesátých let rakouský fotograf a novinář Stefan Aufschnaiter. V roce 2001 se ve švédském Stockholmu jel první závod. A měl obrovský úspěch. O rok později se soutěžilo v rakouském Klagenfurtu, následně v americké Minnesotě, pak v Moskvě, v Quebecku, Helsinkách, Davosu a dokonce i v Praze.

Zdroj: oficiální zdroj


V Praze se pojede už podruhé, nebudou chybět ani celebrity

Před čtyřmi lety se tu v Nerudově ulici sešlo skoro pětadvacet tisíc diváků. A bylo na co koukat. Na sjezd ledovým korytem vzpomíná snad každý kdo ho jednou zkusil. A snad každý chce adrenalinovou jízdu zažít ještě jednou. Mezi odvážnými nechyběl třeba ani hokejista Martin Ručínský nebo bývalý člen skupiny Lucie Martin Dvořák.


"Po každém závodě se čtrnáct dní nemohu hýbat,“ tvrdí muzikant a milovník adrenalinových sportů, který absolvoval ledový sjezd už dvakrát: "A proto pojedu i letos – Vyšehrad je výzva!“ soudí Dvořák. V roce 2005 otestoval své tělo při sjezdu zledovatělou Nerudovou ulicí, o rok dřív v ulicích Moskvy.


TIP: Máte rádi adrenalin? Natočte jak se bavíte a vyhrajte prázdniny na hausbótu! Začínáme 9. února na www.revolucevruce.cz.A hokejista Martin Ručinský? Ten tvrdí: "Myslím, že je to větší adrenalin než bungee jumping z Petřínské rozhledny!“

Přímý přenos ze závodu budete moci sledovat na našem webu tn.cz.

kni, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události