Jágr exkluzivně: Poprvé v sezoně jsme bojovali až do konce

ROZHOVOR: Ikona českého hokeje v Rusku neprožívá zrovna dobré období, ale nyní se věci v omském týmu začínají otáčet k lepšímu.

Takovou sezonu, jakou letos prožil Jaromír Jágr, to už česká hokejová hvězda asi znovu nezažije. No posuďte sami.

Nejdříve vše začalo dobře, když byl Jaromír Jágr představen jako největší posila ruského Omsku. Přijetí bylo opravdu vřelé a po celém městě tekla vodka proudem – pro celou oblast to byla opravdu velkolepá událost, že jeden z nejlepších hokejistů vůbec přišel hrát "podřadnou“ KHL. Jágr se ihned stal největší osobnostní soutěže, která chce konkurovat NHL. Celé Rusko mu leželo u nohou.

Jágra už Rusko nemůže překvapit

Jágr ale rychle zakusil tvrdou ruskou realitu. Po šesti zápasech u týmu Omsku byl totiž odvolán trenér Gersonskij. Na jeho místo se po pár zápasech dostal kanadský kouč Wayne Fleming. A prý v tom měl prsty Jágr, který měl prý renomovanému trenérovi sám zavolat.

Pak ale Jágra, ale i celý hokejový svět, postihla tragická událost. Přímo při zápase KHL na střídačce zkolaboval mladičký ruský talent Alexej Čerepanov, se kterým si Jágr velmi rozuměl a přidával si s ním na ledě po tréninku.

O incidentu se velmi diskutovalo a nejnovější rezultát zní: zákaz působení v hokeji pro bývalého prezidenta Potapova a generálního manažera Bardina.  "Tyto věci nikdy atmosféře v klubu nepomáhají,“ okomentoval omské peripetie Jágr.

Jágr: Odchod trenéra? Měl dvě špatné třetiny, tak ho manažer vystřídal

Nyní se ale věci začínají otáčet k dobrému. V klubu se vyčistila atmosféra a Jaromír Jágr opět začíná vtipkovat. A to i situaci, kdy kanadský kouč Fleming opustil během zápasu střídačku. "Mysleli jsme si, že měl první dvě třetiny špatné, tak ho manažer posadil na třetí třetinu (smích). Běžně se to stává hráčům, ale tady i trenérům,“ uvedl útočník s číslem 68.

Jágr: Už to chce vyhrát před prodloužením

Minulý zápas Omsku s Rigou opět dospěl do prodloužení, ale Jágra i tak výkon jeho týmu naplnil optimismem. "No čtyři zápasy za sebou jsme hráli prodloužení, už by to chtělo vyhrát v základní hrací době,“ uvedl druhý nejlépe bodující Čech v KHL.

"Důležité ale je, že jsme hráli jako tým, a i když jsme prohrávali 3:1, dokázali jsme skóre otočit. Minutu a půl před koncem jsme sice ještě vedli a neudrželi to, ale dnes to byl první krok, kdy jsme bojovali až do konce zápasu. Jsem s naším výkonem spokojený. Důležité bude, abychom nejlepší hokej hráli v play-off a do toho máme ještě hodně času. Dnes to byl první krok, kdy jsme bojovali až do konce zápasu,“ hledí do budoucnosti s vidinou lepších zítřků Jágr, kterému do Omsku přišel další Čech do party. Bývalému brankáři Slavie se ale premiéra v Omsku nepodařila, když inkasoval pět branek. Jágr si ale jeho výkon pochvaloval.