Tiskové středisko pro téměř 1500 akreditovaných novinářů otevřeli v pondělí pořadatelé Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci.
Mluvčí šampionátu Zdeněk Soudný uvedl, že centrum pro média vybavili v areálu Tipsport arény 170 počítači a připojením na internet.
V Liberci už jezdí doprava zadarmo
"Pro šampionát jsme připravili 486 kilometrů optických a datových kabelů. Z celého světa se přihlásilo 1477 novinářů a k dispozici máme i pro další osoby celkem dvacet tisíc akreditací, dvacet tisíc tužek, sto tisíc bonbonů a 250 tisíc čajů s logem mistrovství,“ řekl Soudný.
Dodal, že už zahájili ostrý provoz dopravních omezení a odklonů dopravy a po městě rozmístili 1600 dočasných dopravních značek. Současně zahájil od pondělního rána liberecký Dopravní podnik bezplatný provoz všech svých linek MHD.
Hymnu zazpívá Gott
"V rámci šampionátu se uskuteční také Den dobrovolníků, jichž pracuje osm set. Nejstaršímu je 87 let a nejvzdálenější dobrovolník přijel ze Skotska,“ poukázal mluvčí Zdeněk Soudný.
"Zajistili jsme rovněž dopingové kontroly. K dispozici máme 420 injekčních stříkaček na odběry krve a 120 nádobek na odběry moči,“ připojila presidentka Organizačního výboru šampionátu Kateřina Neumannová.
Mistrovství světa začne v Liberci ve středu 18. února a při oficiálním zahájení večer v Tipsport aréně zazní hymna České republiky v podání zpěváka Karla Gotta a pak koncert skupiny Deep Purple.