APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Hamilton se těší až při první Grand Prix všem ukáže, že je jednička

Hamilton se těší až při první Grand Prix všem ukáže, že je jednička
Zdroj: TN.cz

Britský pilot Lewis Hamilton řekl, že si teprve v prvním závodě naplno uvědomí, že je formulovým šampionem. Důvod je prozaický. Vůz mistra světa bude zdobit číslo jedna.

Od posledního závodu v Brazílii, v němž Lewis Hamilton vybojoval titul mistra světa a získal slavnou trofej už uběhla hezky dlouhá doba, ale mladému Britovi stále úplně nedošlo, jak velkého úspěchu dosáhnul. Podle Hamiltonový slov do všechno zapadne v úvodní Grand Prix v Austrálii, která se pojede už 29. března.

"Od chvíli, kdy jsem poprvé držel pohár v ruce, jsem měl čas to vstřebat. Myslím si ale, že ten pravý pocit se dostaví v momentě, kdy budu mít na startu první velké ceny na svém voze číslo jedna," řekl Hamilton v rozhovoru pro britskou televizi BBC.

Podívejte se na rozhovor s Lewisem Hamilton:

Hamilton, který vstoupil loňským vítězstvím do společnosti mnohonásobných mistrů světa věří, že své předchůdce může napodobit. V tuto chvíli má prý mnohem snazší úlohu než na začátku své cesty, protože bude závodit s pocitem, že už jeden titul mistra světa má v kapse.

"Tímto vítězstvím jsem něčeho dosáhnul, takže si můžu závodění více užívat a nebýt tak pod tlakem," řekl Hamilton, který však jedním dechem dodal, že ho rozhodně nečeká lehká práce. "Obhajovat titul mistra světa je mnohem těžší, než ho získat. Musím zapomenout na to, že mám číslo jedna. Musím závodit jako bych měl dvaadvacítku," uzavřel britský pilot.

jvl, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události