APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Stanislav Vlček: Pokud nevyjde Anderlecht, chci hrát se Slavií Ligu mistrů

Stanislav Vlček: Pokud nevyjde Anderlecht, chci hrát se Slavií Ligu mistrů
Zdroj: TN.cz

ROZHOVOR: Útočník Anderlechtu Brusel Stanislav Vlček povídá o své budoucnosti v belgickém velkoklubu a možném návratu do Slavie Praha.

Stanislav Vlček si v letošní sezoně za Anderlecht Brusel moc nezahrál. Belgickému velkoklubu se nedaří podle představ a doplácí na to i český útočník, kterému končí smlouva. Zda Anderlecht využije opci, je zatím ve hvězdách. "Myslím si, že v této situaci na mě Anderlecht opci neuplatní. A kdybychom se v Anderlechtu nedomluvili, mám do Slavie vždy dveře otevřené," říká v rozhovoru pro tn.cz Stanislav Vlček.

Zdroj: TN.cz

Stando, česká média plní informace o vašem možném letním přestupu do pražské Slavie. Jak je to reálné?
Zatím vám přesně nemohu povědět, jak je to reálné. S vedením jsme si dali příští týden termín, kde mi oznámí, zda se mnou nadále počítají a využijí opci v mém kontraktu, nebo zda si budu muset hledat jiné angažmá. Já musím čekat na to, jak se rozhodnou.

Jaká je tedy vaše pozice v Anderlechtu?
Cítím, že moc šancí už nedostanu. V poslední době jsem se nedostával moc na hřiště. V klubu je nás asi 27 hráčů a teď třem z nich včetně mě končí smlouvy, tak si myslím, že v této situaci na mě Anderlecht opci neuplatní. Musím prostě počkat na vyjádření Anderlechtu, vše ostatní jsou jen spekulace.

Jak si vysvětlujete, že jste vypadl ze sestavy? Byl jste zraněný, ale po zotavení jste se podle dostupných zpráv dostal do formy. Tak kde byla chyba?
Těžko se mi o tom mluví. Určitě nechci házet vinu na někoho jiného. Vždy jsem hledal problémy u sebe a ani teď nebudu někoho obviňovat. Trenér má holt k dispozici 27 hráčů a musí se rozhodnout pro 11, které postaví. Beru to tak, jak to je. Určitě k tomu přispívá také to, že mi končí smlouva a tak trenér dává přednost jiným hráčům. Musím se s tím poprat sám a uvidíme, co bude dál.

Nastupujete taky někdy za B tým Anderlechtu? Vím, že jste dokonce dostal příležitost v posledním ligovém zápase. Čím si to vysvětlujete?
Je to tak. V posledním ligovém zápase jsem hrál v základní sestavě. Do konce soutěže zbývá ještě deset kol, tak uvidíme, zda dostanu další šanci. Třeba pomůže to, že jsme vyhráli 2:0. Jinak jsem si z vlastní iniciativy zahrál i dva zápasy za "béčko“, ale při těch zápasech se samozřejmě nehraje v takovém nasazení a tempu. Ale pořád lepší, než trénink...

Mluvil jste tedy s někým ze Slavie ohledně vašeho dalšího angažmá?
Je pravda, že přes mého manažera Pasku jsme se Slavií v kontaktu. Takže vím, že kdybychom se v Anderlechtu nedomluvili, mám do Slavie vždy dveře otevřené. Slavia o mě zájem má, ale já musím zvážit pro a proti. Možná by tu byla i nabídka zůstat v Belgii, ale to by mě moc nelákalo. Kdyby nabídka ze Slavie ležela na stole, tak bych to přivítal. Ale teď jde opravdu o hypotetické uvažování.

Co by vás na návratu do Slavie nejvíce lákalo? Parta, stadion, evropské poháry...
Lákal by mě určitě boj o Ligu mistrů a hlavně stadion. Vždycky jsem si přál si tam zahrát a navíc ve Slavii jsou stále stejní lidé, se kterými jsem prožil nejlepší fotbalová léta. Tohle vše jsou lákadla, která mě vábí zpátky. Pokud by ta možnost návratu nastala, tak o nabídce Slavie bych přemýšlel nejvíce.

A kdyby přišla nabídka třeba z průměrného týmu bundesligy a ta od Slavie. Kterou byste zvolil? Přeci jen máte rodinu, děti…
Tak s bundesligou bych už asi nepočítal (smích). Mohla by ale přijít nabídka z Belgie, ale kdybych si měl vybrat mezi průměrným belgickým klubem a návratem do Slavie, vybral bych si Slavii.

Petr Hrubec, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události