Zlaté medailistce z loňských olympijských her v Pekingu se narodila dcera Julie.
České olympijské vítězce ve sportovní střelbě Kateřině Emmons se ve čtvrtek narodila dcera. Holčička dostala jméno Julie, měří 50 centimetrů a váží 2680 gramů.
"Obě jsme v pořádku a těšíme se, až nás propustí domů," řekla novopečená maminka Emmons, zlatá medailistka z loňských olympijských her v Pekingu, která je provdaná za amerického střelce Matthewa Emmonse.Sportovkyně se teď bude nějaký čas věnovat výhradně mateřským povinnostem.
Pětadvacetiletá úspěšná reprezentantka naposledy závodila na loňských olympijských hrách v Pekingu, kde získala zlato a stříbro. Později oficiálně oznámila, že je těhotná, a přerušila kariéru. V únoru pomáhala s organizací mistrovství Evropy, které se uskutečnilo v pražské O2 Areně.
VIDEO: Kateřina Emmons se měsíc před porodem zhlédla v trénování
Vizitka Kateřiny Emmons
Kateřina Emmons, rozená Kůrková se narodila 17. listopadu 1983 v Plzni a je je sportovní střelkyně ze vzduchovky a malorážky, organizována v klubu Rapid Plzeň. Je dcerou dvojnásobného mistra světa ve střelbě z malorážky Petra Kůrky. 30. června 2007 se v Plzni provdala za amerického střelce Matthewa Emmonse.
9. srpna 2008 vybojovala na Letních olympijských hrách v Pekingu zlatou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů, když dokázala porazit i domácí favoritku Tu Li, která skončila až pátá. V kvalifikaci přitom Emmons vytvořila nový olympijský rekord nastřelením maximálního počtu 400 bodů. Její celkový nástřel včetně finále, 503,5 bodu, je rovněž novým olympijským rekordem.
14. srpna 2008 získala stříbrnou olympijskou medaili ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran díky poslední ráně 10.2, která ji posunula z průběžného čtvrtého až na druhé místo. Zlato patřilo domácí favoritce Tu Li.
Z olympiády v Aténách v roce 2004 si ještě přivezla bronzovou medaili za třetí místo ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů.
VIDEO: Kateřina Emmons po svém životním úspěchu na olympiádě v Pekingu