Česká tenistka si poradila s první tenistku světa ve třech setech.
Česká tenistka Klára Zakopalová vstoupila do turnaje ve španělské Marbelle senzačním vítězstvím nad první hráčkou světového žebříčku Serenou Williamsovou. Američanku přehrála 6:4, 3:6, 6:1 a v dalším kole narazí na krajanku Renatu Voráčovou.
Sedmadvacetiletá Zakopalová mohla po zisku prvního setu vykročit za vítězstvím už v druhé sadě, ale za stavu 2:1 přišla o podání. Williamsová výsledek otočila a vyrovnala. V úvodu rozhodujícího setu sice sebrala česká tenistka soupeřce podání, ale vzápětí neudržela vlastní servis. Rodačce z Prahy, která je v žebříčku na 95. místě, se však poté podařil další brejk a ujala se vedení 3:1. Vzápětí zvýšila na 4:1 a nakonec dovedla zápas do vítězného konce, když získala i dva následující gamy.
Pro Zakopalovou to bylo první vítězství nad Serenou Williamsovou v kariéře, v předchozích dvou vzájemných zápasech s ní dokonce neuhrála ani set. Pro americkou hráčku naopak bylo vyřazení dalším zklamáním v posledních dnech - v sobotu prohrála s Victorií Azarenkovou ve finále turnaje v Miami.
Vaidišová se naopak loučila
Další česká tenistka Nicole Vaidišová vypadla při svém prvním letošním startu na antuce ve druhém kole turnaje. Na stejném podniku s celkovou dotací 500 tisíc dolarů bývalá česká jednička nestačila na Italku Robertu Vinciovou a po setech 3:6 a 3:6 proměnila své vystoupení ve španělském turistickém letovisku ve dvoukolovou epizodu.
Vaidišová, jež za dva týdny oslaví 20. narozeniny, v zápase pětkrát ztratila své podání, k čemuž přispělo i osm dvojchyb. Utkání prohrála za 70 minut.
Tenisový turnaj žen v Marbelle (dotace 500.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Vinciová (It.) - Vaidišová (ČR) 6:3, 6:3.
Dvouhra - 1. kolo:
Zakopalová (ČR) - S. Williamsová (1-USA) 6:4, 3:6, 6:1, Kanepiová (3-Est.) - Solerová (Šp.) 6:4, 6:2.