Trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičku těší Jágrova chuť do hry i výkony mladého gólmana Štěpánka.
“Bereme to jako přípravu na mistrovství světa ve Švýcarsku, o výsledek tolik nejde,“ shodují se hráči národního týmu při otázce na hlavní význam Českých hokejových her, které jsou posledním podnikem Euro Hockey Tour v této sezoně.
Ve svém prvním vystoupení na turnaji Češi ve čtvrtek porazili Švédy 2:1. Skvělým výkonem se prezentovali především dva muži: útočník Jaromír Jágr a brankář Jakub Štěpánek.
Osobní statistiky už nehoním, má jasno Jágr
“Na Jardovi je vidět, že hraje i trénuje s chutí. Myslím si, že nám hodně pomůže,“ řekl trenér nároďáku Vladimír Růžička.
Jágr byl proti Švédsku nejlepším hráčem na ledě. I když ho soupeř pravidelně zdvojoval, kladenský rodák se dostával do zakončení a připravoval šance pro své spoluhráče. V 55. minutě si v přesilovce pět na tři připsal vítěznou trefu zápasu.
“Honění osobních statistik mám už za sebou. Jestli dám gól, nebo ne, pro mě není rozdíl. Já se chci hokejem bavit. Mám radost, když se všem daří a je dobrá nálada v týmu,“ tvrdil Jágr s úsměvem krátce po utkání.
Rozhovory s českými reprezentanty i trenérem Růžičkou si poslechněte ZDE:
Sám Štěpánek však odmítá, že by po čtvrtku výrazně vzrostly jeho šance na účast na světovém šampionátu v Bernu a Klotenu, který začíná 24. dubna.
“Já jsem hlavně rád, že můžu být v reprezentaci. Je to pro mě obrovská zkušenost. Snažím se předvádět co nejlepší výkony a zatím to vychází,“ řekl Štěpánek a zaklepal o kšiltovku.
Táhne nás to moc dopředu, uvědomuje si Růžička
Na výkonu českého mužstva se ale daly najít i rezervy. “Pořád máme co zlepšovat, kluci se potřebují rozehrát. Musíme pracovat hlavně na obranné hře, ta se mi nelíbí,“ zakabonil se Růžička.
“Musíme umět jednoho útočníka zatáhnout dozadu, aby nás soupeř nepřečíslil. Kluky to táhne hodně k bráně a tím otevíráme zadek. Na tom je potřeba zapracovat,“ dodal kouč národního celku.