Hokej

Slavný polský hokejista zmlátil reprezentanty své země

Vítěz Stanleyova poháru v zámořské NHL Krzysztof Oliwa, který je nyní televizním spolukomentátorem, nezapřel pověst vyhlášeného bitkaře.

Skandál zakončil I. divizi mistrovství světa v ledním hokeji v polské Toruni, bývalý polský hokejista NHL Krzysztof Oliwa, který působil na MS v roli televizního spolukomentátora, se totiž pobil s několika polskými hráči. Informaci v pondělí přinesl katovický deník Sport.

Jeden z bitkařů má zlomený nos


Nejhůře z konfliktu vyvázl útočník Marcin Kolusz, který loni hrál ve slovenské extralize v dresu Popradu, předtím nastupoval v české lize za Oceláře Třinec. Kolusz má po úderu do tváře zlomený nos, pod očima dalšího útočníka Krysztiana Dziubinského je několik monoklů a jeho palec na ruce zdobí sádrová dlaha. Drobná zranění mají i obránce Patryk Noworyta či bývalý polský reprezentant Jacek Plachta, který se k incidentu připletl spíše náhodou.

Oliwa: Dziubinski dostal výchovnou facku

Podle informací katovického deníku Sport nastartoval konflikt mladý Dziubinski, který se měl dostat do hádky s personálem lokálu, ve kterém se polští reprezentanti po posledním zápase na šampionátu bavili. "Snažil jsem se situaci uklidnit, Dziubinski dostal ode mne výchovnou facku. Tím to skončilo a já se vrátil do své společnosti,“ tvrdí Oliwa.

Že se Krzysztof Oliwa opravdu prát umí, se můžete přesvědčit na videu:


Další konflikt se ale poté odehrál v hotelu, kde byla celá polská výprava ubytovaná. Tam se údajně dostali do hádky Marcin Kolusz a Oliwa a skončilo to zmíněnou zlomeninou nosu. Podle jiného zdroje si chtěl Dziubinski konflikt z baru s bývalou polskou hvězdou vyřídit osobně a přišel za ním do jeho hotelového pokoje. Na pomoc si vzal i Marcina Kolusze.

Rána pěstí jako interpunkce


Během ostré výměny názorů Oliwa na adresu Dziubinského prohlásil, že udělal ostudu celé reprezentaci a vyčítal Koluszovi, že nemá žádnou úctu k reprezentačnímu trenérovi. Hádku potom ukončil úderem pěstí do tváře mladého útočníka. Jeden z polských hokejových reprezentantů následně podal na Oliwu trestní oznámení, které ale vzápětí stáhl, protože "se nic nestalo“.

Takhle se Oliwa v sezoně 1997/98 porval s dalším vyhlášeným bitkařem Martym McSorleyem:


Polský svaz zatím incident nekomentoval


Oliwa byl na šampionátu jako expert v televizi Polsat. Polský hokejový svaz se zatím k události nevyjádřil, protože nedostal oficiální informace.

Hráč s přezdívkou "Polské kladivo"
napadl přítelkyni hokejkou

Šestatřicetiletý Krzysztof Oliwa, přezdívaný "Polské kladivo“, hrál v NHL v letech 1996-2006 a má na kontě i zisk Stanleyova poháru. Postupně vystřídal týmy New Jersey, Columbusu, Pittsburghu, NY Rangers, Bostonu, Calgary a před třemi lety se po roce v polské lize ještě na tři zápasy mihl opět v New Jersey. Celkem v NHL nastoupil k 410 zápasům, dal v nich 17 gólů a celkem nasbíral 45 kanadských bodů. Zato lámal rekordy v trestných minutách, kterých má na kontě 1447! V roce 2007 byl zatčen za napadení přítelkyně hokejkou. Ta skončila rovněž se zlomeninou nosu a dalšími zraněními na zádech, rukou i žebrech.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události