Tavares Česko reprezentovat nebude, nastoupí za Senegal
Aktualizováno
14:03, 12. 5. 2009
Bývalý záložník fotbalové Slavie Mickael Tavares, který hájí barvy bundesligového Hamburku, se vzdal nadějí, že by dostal české občanství.
Inzerát
Inzerát
Fotbalový záložník Mickael Tavares, bývalý hráč Slavie, který působí v současnosti v Hamburku, chce reprezentovat Senegal a další pozvánku do národního týmu této země už neodmítne. Informaci v úterý přinesl server goal.com.
Kapverdy reprezentovat nechtěl
Šestadvacetiletý Tavares se narodil v Paříži. V létě roku 2007 si ho přivedl do Slavie trenér Karel Jarolím. Letos v lednu ale Tavares zamířil do německého Hamburku. V létě roku 2008 byl Tavares povolán do reprezentace Kapverd, ale odmítl s tím, že by raději oblékal dres Senegalu. Odtud dostal pozvánku v březnu na přátelské duely v Ománu a Íránu, ovšem ani tam zatím nehrál.
Loučení se Slavií bylo pro Tavarese těžké. Podívejte se, co řekl v posledním rozhovoru:
Radovi potvrdil zájem hrát ze Česko
V březnu se vyrojily zprávy, že by chtěl Tavares reprezentovat Českou republiku, jenže jeho odchodem do Německa tato možnost víceméně padla, protože je takřka nemožné, aby získal české občanství. Bývalý kouč české reprezentace Petr Rada se během zimní přípravy s Tavaresem v Praze sešel, aby zjistil, zda by hráč o českou reprezentaci stál. "Sedli jsme si spolu a Mickael projevil velký zájem za Čechy hrát," řekl před měsícem agentuře Mediafax Rada a dodal: "Tavares byl naším zájmem velice potěšený, ale nakonec odešel do Německa a tím naděje, že by nás mohl reprezentovat, padly."
Za Senegal se přimlouval i jeho otec
Záložník se nyní definitivně rozhodl, že další pozvánku od národního svazu ze Senegalu už neodmítne a bude tak reprezentovat tuto africkou zemi. V Dakaru se Tavares sešel se svým otcem Tonym, který je jednou ze senegalských fotbalových legend a ten svého syna přesvědčil, aby oblékal dres Senegalu.
Senegal nepostoupil na MS 2010, protože vypadl už ve druhé fázi africké kvalifikace.