APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Trenér Plíšek bude v Teplicích působit i příští sezonu

Kouč FK Teplice Jiří Plíšek ve čtvrtek prodloužil o rok smlouvu. I v příští sezoně tak bude trénovat žlutomodré fotbalisty.

Plíšek o rok prodloužil smlouvu, která mu měla vypršet na konci letošní sezóny. Na lavičce žlutomodrých by tak měl strávit i ročník 2009/2010.

Ve středu Plíšek dovedl fotbalisty Teplic přes pražskou Spartu do finále Poháru ČMFS. Ten Teplice vyhrály už v roce 2003, tehdy ještě pod vedením Františka Straky. Už 27. května tak mají svěřenci trenéra Plíška možnost znovu získat domácí pohár a postoupit do příštího ročníku Evropské ligy.

Šéf Teplic Hrdlička: Cítíme zadostiučinění

"Jsme rádi, že se nám podařilo prodloužit s trenérem Plíškem smlouvu o další rok. O tomto kroku jsme měli jasno už delší dobu, ovšem teď po postupu do finále Poháru ČMFS to vyšlo poněkud slavnostněji," řekl Mediafaxu ředitel FK Teplice František Hrdlička.

"Když na podzim mužstvo přebíral, byl ve složité situaci, pár týdnů před ligou a herní projev týmu nebyl dobrý. Vnímali to samozřejmě také fanoušci, kteří často pískali a nebyli spokojení. I proto nyní cítíme částečné zadostiučinění," prozradil šéf teplického fotbalu.

Hlavní přednost? Dá šanci mladým hráčům

Plíšek by měl u týmu navázat na úspěšnou práci s talentovanými hráči. "Máme několik mladých fotbalistů, z vlastních zdrojů i ze zahraničí, které chceme postupně zabudovat do sestavy. Někteří se už prosadili a jiné by to mělo čekat. Je tu silná generace hráčů, především odchovanců, kteří by měli příští sezonu dostat prostor. A trenér Plíšek je přesně tím trenérem, který jim to umožní," dodal Hrdlička.

Sedmatřicetiletý trenér zažívá v Teplicích druhou prvoligovou štaci v kariéře. Kormidla se chopil v červenci 2008 po odchodu Petra Rady k reprezentaci. Ještě předtím Plíšek působil také v Ústí nad Labem, Slovácku nebo Železničaru Sarajevo.

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události