Útočník David Střihavka opouští Gambrinus ligu. Jeho kroky vedou do Německa.
Je to trochu rarita. Fotbalista David Střihavka je od léta 2007 hráčem Plzně, za níž ještě neodehrál ani minutu! Místo toho hledal své štěstí na hostováních v anglickém Norwichi, pražské Slavii a ostravském Baníku.
Nyní vše směřovalo k tomu, že příští sezonu konečně začne v Plzni, jenže zřejmě z toho sejde. Střihavka je blízko angažmá v druholigovém německém Duisburgu.
Chovanec: Smlouva může být podepsána v nejbližších dnech
"Zástupci Duisburgu Davida sledují už asi rok a půl. Naposledy ho viděli v ligovém utkání Slavia - Ostrava, kde patřil k nejlepším hráčům na trávníku. Kluby už spolu absolvovaly první jednání, a i když smlouva ještě není podepsána, může se tak stát v nejbližších dnech," prozradil agentuře Mediafax hráčův manažer Ondrej Chovanec.
Duisburg je pravidelným účastníkem nejvyšší německé soutěže, z níž minulý rok sestoupil. V uplynulé sezoně mu o osm bodů nevyšel pokus o návrat, obsadil šesté místo a pro příští ročník vyhlásil jako cíl návrat mezi bundesligovou elitu. Měl by mu k tomu pomoci i Střihavka, který dal letos pět ligových branek a pět v poháru. Jeho příchod by uvítal i kouč MSV Duisburg Peter Neururer.
Plzeň už dříve naznačila, že pokud dostane adekvátní nabídku, nebude bránit v přestupu žádnému svému hráči. Střihavkova cena by neměla být vyšší než 20 milionů korun.