Útočník Aleš Besta se po půl roce loučí s pražskou Slavií. Stal se pro ni nepotřebným.
Je zapsán pod mistrovským titulem, svými výkony k němu ale příliš nepřispěl. Fotbalový rabiját Aleš Besta se v jarní části Gambrinus ligy ani jednou neprosadil a kouč Slavie Karel Jarolím mu stejně jako kapitánovi Erichu Brabcovi ukázal palec dolů.
Podobně, jako dalším fotbalistům Slavie, kteří si budou muset hledat nové angažmá. "Ve Slavii se člověk musí prosadit hned," říká v rozhovoru pro tn.cz Besta.
Čekal jste takové rozhodnutí?
Věděl jsem to už dva dny. Co k tomu mám říct? Dostal jsem ve Slavii šanci a nevyužil ji. Vedení s trenérem se mnou přestali počítat a já to beru tak, jak to je.
Překvapilo vás to?
Tak jestli mě to překvapilo… Prostě se tak rozhodli a já to respektuju.
Jak jste se o vašem konci ve Slavii vlastně dozvěděl?
Asistent Vrabec mi zavolal a dal mi trenéra Jarolíma. Ten mi řekl, že na soustředění s týmem už nepojedu.
Na konci loňského září jste byl vyřazen z kádru Brna a zbytek podzimu si už nekopl. Leckdo tak čekal, že na jaře dostanete ve Slavii dobu hájení…
Ve Slavii je hodně hráčů a člověk se musí prosadit hned. Na žádné rozehrávání není čas.
V jarní části Gambrinus ligy jste nevstřelil ani gól. Kde byla hlavní příčina vašeho trápení v koncovce?
To nevím. Kdybych to věděl, něco bych s tím udělal (s hořkým úsměvem). Samozřejmě jsem nad tím přemýšlel a mrzelo mě to. Možná ta chyba byla v tom, že jsem nad tím přemýšlel až moc.
Takže vám chyběla větší uvolněnost?
Asi ano. Všichni čekali, že góly přijdou, ale pořád nic. Postupem času to bylo horší a horší, až to došlo do téhle fáze.
Nejste zdaleka jediný, kdo ve Slavii končí. Celkem jde o 13 hráčů. Nemůže se tento krok klubu vymstít? Přece jen tým šlapal a vyhrál dva tituly…
Nevím, tohle je otázka pro vedení a trenéra. Oni o tom určitě dlouho uvažovali a sami musí vědět, co s mužstvem vlastně zamýšlejí.
Jak budete na půlrok ve Slavii vzpomínat?
Určitě jen v dobrém. Lidi se tam ke mně chovali moc hezky. O to víc mě mrzí, že odcházím. Ale takový je už fotbalový život.
Už tušíte, kam povedou vaše další kroky?
Ne. Nejdřív se musím sejít s panem Doležalem (generální manažer Slavie) a celou věc vyřešit s ním. Nechci teď říkat, že chci tam nebo tam. Uvidím, jaké budu mít vůbec možnosti.