Domácí Švédové si poradili se Srbskem 3:1 a v boji o finále je čeká Anglie. Neporažení Italové se utkají s Německem.
Fotbalisté Itálie a domácího Švédska si v úterních závěrečných zápasech ve skupině A zajistili postup do semifinále mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Italové porazili Bělorusko 2:1, Švédové triumfovali nad Srbskem 3:1.
Proti Bělorusům se dvakrát prosadil Acquafresca
Tabulku skupiny A vyhráli Italové, kteří zatím na šampionátu nepoznali hořkost porážky. Švédové postoupili po dvou vítězstvích a jedné prohře ze druhého místa.
Tři body zajistil v úterý Italům Acquafresca, když nejprve v nastaveném čase první půle z penalty vyrovnal a čtvrt hodiny před koncem pak poslal svůj tým do jednogólového vedení, které Italové udrželi až do konce.
Srbové dohrávali bez dvou vyloučených
V dresu švédské reprezentace se zase dvakrát prosadil Berg, který zaznamenal úvodní dvě branky zápasu. V prvním poločase pak sice ještě stihl snížit Kačar, ale poslední slovo měl ve 29. minutě Toivonen. Srbové navíc dohrávali utkání bez dvou vyloučených fotbalistů.
Semifinálové duely jsou na programu v pátek 26. června, své síly v nich změří Anglie se Švédskem a Itálie s Německem.
ME fotbalistů do 21 let - skupina A:
Srbsko - Švédsko 1:3 (1:3)
Branky: 28. Kačar - 7. a 15. z pen. Berg, 29. Toivonen. ČK: 45+2. Tomovič, 68. Petkovič (oba Srb.).
Hráno v Malmö.
Bělorusko - Itálie 1:2 (1:1)
Branky: 45. Kisljak - 45+3. z pen. a 75. Acquafresca.
Hráno v Helsingborgu.