Nejlepšího střelce druhé nizozemské ligy Sandra Calabra v Gambrinus lize nejspíš neuvidíme.
Měla to být vysněná posila do útoku, jenže zůstane jen u přání. Nizozemec Sandro Calabro se na 99 procent do Česka stěhovat nebude.
O důrazného forvarda, jenž v minulé sezoně vystřílel 25 góly postup svého týmu VVV Venlo do první holandské ligy, se intenzivně zajímala pražská Sparta.
Ta v něm viděla gólového střelce, který ji tolik schází. A scházet bude dál… “Momentálně jsou jednání na mrtvém bodě. Kluby se nedohodly na odstupném,“ řekl pro tn.cz hráčův agent Pavel Zíka.
Calabro si přestup do Sparty moc přál
“V tuto chvíli k dohodě nic nesměřuje. Sparta i Venlo jsou v určité pozici, na které nehodlají nic měnit. To se může někdy změnit, ale taky nemusí,“ dodal Calabrův zástupce.
Přitom ještě před týdnem to vypadalo, že příchod nizozemského šutéra na Letnou je jen otázkou času. Hráč byl na podmínkách smlouvy s pražským klubem předběžně dohodnutý, navíc měl o Spartu zájem. “Calabro by do Sparty šel moc rád, což potvrdil i holandským novinářům. Lákala ho možnost hrát evropské poháry,“ řekl Zíka, lídr společnosti SPORT INVEST.
Jenže vše dopadlo jinak. Kluby spolu nenašly společnou řeč v otázce financí. “Přesné cifry vám říct nemůžu, ale rozdíl mezi tím, co nabízela Sparta, a částkou, kterou chtělo Venlo, nebyl vyšší než nějakých 20 procent,“ poznamenal Zíka.
Podívejte se na sestřih utkání Venlo-Emmen, v němž Calabro patřil mezi nejlepší hráče na hřišti a vstřelil jeden gól:
Sparta nepřestává lovit v cizině
Letenský klub tak musí hledat dál. V kádru má zatím pět útočníků: Bony Wilfrieda, Jana Holendu, Václava Kadlece, Jiřího Jeslínka a Juraje Pirosku.
Mrštný Wilfried má velký potenciál, klasický střelec to ale není. Touto vizitkou se rozhodně nemůže pochlubit ani Holenda či sedmnáctiletý Kadlec, který je nyní navíc zraněný. A Jeslínek s Piroskou? Ti mají do základní sestavy asi tak daleko, jako Sergio Peter k anorexii…
Do Sparty by sice měl dorazit útočník Martin Jirouš z Liberce, ovšem jeho přestup se neskutečně vleče. A ruku na srdce, ani on není tím hrotem, po kterém trenér Pražanů Jozef Chovanec tak touží.
“Sparta stále hledá útočníka z ciziny,“ nastiňuje Zíka, že by na Letnou měl ještě někdo přijít. Český pas mít ale nebude.