APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Nejzuřivější trenér na Slovensku opět řádil – zmlátil kouče soupeře

Nejzuřivější trenér na Slovensku opět řádil – zmlátil kouče soupeře
Zdroj: oficiální zdroj

Košický trenér Ján Kozák starší své kolegy dříve jen sprostě urážel. O víkendu už na jednoho z nich zaútočil – mlátil mu hlavou o zeď.

Kdyby každý fotbalový průšvih řešily civilní soudy, slovenský trenér Ján Kozák starší by byl označován za recidivistu a dost možná by už seděl ve vězení s doživotním trestem. Jeho výpis z fotbalového rejstříku trestů je totiž pořádně dlouhý. Od nadávek a výhrůžek ale tentokrát přešel až k fyzickému napadení.



Během poločasové přestávky sobotního střetnutí 3. kola slovenské nejvyšší soutěže na chodbě stadionu chytil kouče brankářů Nitry Igora Mesároše a začal mu hlavou mlátit o zeď.


Zmlácený trenér byl odvezen do nemocnice, má poraněnou krční páteř


"Při odchodu do kabin mě začal šktrtit,“ popisoval zážitek Mesároš, ale dlouho mluvit nemohl. "Promiňte, je mi zle, víc vám teď nepovím,“ řekl deníku Sme a usedl do policejního auta, které ho odvezlo do nemocnice. Vyšetření CT potvrdilo, že má zranění hlavy a pohmožděnou krčí páteř. Na Jána Kozáka chce podat trestní oznámení. "Událost je ve stádiu vyšetřování,“ uvedl pro Sme policejní mluvčí Roman Pirožinský.

Zdroj: oficiální zdroj

Největší bouřlivák slovenského fotbalu přiznal konflikt s kolegou, ale popisuje ho trochu jinak. Tvrdí, že ho nebil ani s ním nemlátil o stěnu. Připouští pouze to, že ho chytil za košili v reakci na vulgární urážky. Otázkou však je, kdo bude Kozákovi věřit. Má za sebou už velké množství skandálů a rvačkou ostatně vyhrožoval už v březnu.


Kozák k novinářům: Budu vás bít! Budete se bát chodit na fotbal!


Tehdy na tiskové konferenci řekl doslova: "Budeme se bít? Já to umím. Budeme se bít! Já budu bít novináře,“ hromoval. "Budete chodit posraní na fotbal, protože já to dokážu zařídit. Rozhodčí přijedou do Košic posraní, budou se bát. Tohle je sport? Už to zachází daleko. Teď si nedělám legraci. Jsou i jiné metody. Bitky se každý bojí. A budeme se bít!"


V minulosti slovně napadl českého trenéra Přemysla Bičovského, který trénoval Ružomberok. "Směješ se jako debil a šišláš,“ řekl mu před novináři. "Měl by ses naučit slovensky. A nebo můžeš jít, odkud jsi přišel. Nejsi pro mě absolutně zajímavý.“ Bylo to o to zvláštnější, že Kozák s Bičovským společně hrávali v československé reprezentaci.


Poslechněte si zvukový záznam tiskové konference, kde Kozák urážel Bičovského:

Kozák tedy bude opět předvolán před slovenskou disciplinárku, kde už by si klidně mohl trvale rezervovat místo. Dostane přísný trest? Nebo může trenér, který se absolutně neumí ovládat, dál trénovat a ohrožovat lidi ve slovenském fotbale?

tn.cz / jed

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události