APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Řepka v Aténách nenastoupí, diváci duel ale uvidí v televizi

Řepka v Aténách nenastoupí, diváci duel ale uvidí v televizi
Zdroj: TN.cz

Nejlepší obránce ligy Tomáš Řepka sice přiletěl do hlavního města Řecka, ale na trávník se nepodívá.

Nepříjemná novina přiletěla ze sparťanského tábora před bitvou s Panathinakousem Atény. Zraněný Tomáš Řepka do dnešní odvety třetího předkola Ligy mistrů zřejmě nenastoupí. Potvrdil to samotný hráč, když dnes do Řecka odlétal. "Stav zraněného stehna je sice lepší, ale na zápas to není,“ prozradil Blesku lídr sparťanské kabiny. "Ještě dneska jsem byl objednaný na další rehabilitaci, ale rozhodl jsem se podpořit kluky v Aténách,“ prohlásil.


Zdroj: TN.cz


Řepka odletěl s Chovancem, už jsou v Aténách


Půl hodiny před polednem řízný obránce dokulhal na staré ruzyňské letiště, odkud odletěl do Řecka společně s trenérem Jozefem Chovancem, který ještě včera řešil rodinné problémy, soukromým speciálem ve 12:00. Oba muži jsou již v Řecku, kde panují velká vedra.


V Aténách letenští večer od 20:45 sehrají odvetu 3. předkola Ligy mistrů s favorizovaným Panathinaikosem Atény, když v prvním zápase zvítězili překvapivě 3:1.

Ale duel na horké řecké půdě bude zcela novým zápasem. To si uvědomují ve Spartě i v Panathinaikosu. "Navzdory prvnímu utkání a dobré výchozí pozici se naše taktika nebude zásadně lišit od toho, co chceme hrát vždy. Tedy aktivně a snažit se vstřelit gól," nastínil plány trenér Chovanec.



V Řecku ale i přes prohru panuje dobrá nálada a všichni věří v postup domácího celku.
"Máme sebevědomí, věříme našim schopnostem a jsme optimističtí,“ řekl brazilský defenzivní záložník Gilberto v rozhovoru, který v úterý přinesl server uefa.com.


Spartě věří i experti Panenka s Dovalilem. VÍCE ZDE.


Řepku by měl nahradit rakouský mladík


Místo zkušeného Řepky by se ve stoperské dvojici s Hubníkem měl objevit rakouský mladík Nicklas Hoheneder, jenž nastoupí k prvnímu startu v rudém dresu. "Niky hrál hodně těžkých zápasů v rakouské jednadvacítce i v lize, navíc u nás během letní přípravy dostal ze všech hráčů nejvíce prostoru. Já věřím, že je nyní dobře připravený a adaptovaný, a že to utkání zvládne," věří asistent trenéra Sparty Martin Hašek.



Kromě toho, že je nezkušený, bude mít pravděpodobně problémy s komunikací. "Česky sice zatím nerozumí, ale fotbalové výrazy zná samozřejmě dobře. Je to inteligentní kluk, z tohoto bych obavy neměl, fotbalová řeč je podobná ve všech jazycích. Navíc pokyny bude udílet hlavně Roman Hubník," dodal Martin Hašek.


"Bude to těžké, protože mají výborný tým s dobrými hráči. Ale jsem optimista. Pokud dostanu šanci, vynasnažím se, abych Tomáše nahradil," říká Hoheneder.


Fanoušci nakonec dostanou to, co chtěli


Držet pěsti alespoň u televizních obrazovek mohou nakonec týmu z Letné nečekaně také fotbaloví příznivci. Po sérii vyjednávání s řeckou protistranou zápas odvysílá od 20:45 Česká televize, která to dnes odpoledne uvedla na svých oficiálních webových stránkách.


Na stadionu Panathinaikosu panuje opravdu bouřlivá atmosféra:



Sparta si zajistí postup do 4. předkola Ligy mistrů pokud zvítězí jakýmkoliv rozdílem, remizuje, prohraje o jednu branku, nepodlehne Řekům 0:2 a nebo pokud Řekové nezvítězí jiným výsledkem nejméně o tři branky. Výhra Panathinaikosu 3:1 by znamenala prodloužení.


Předpokládané sestavy:

Panathinaikos: Galinovič - Bjärsmyr, Vyntra, Sarriegi, Spyropulos - Simao, Gilberto Silva, Gabriel, Karagunis - Cissé, Salpingidis.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hoheneder, Hubník, Pamič - Žofčák, Hušek, Berger, Zeman - Wilfried, Holenda.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události