APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Kapitán Espaňolu zemřel na infarkt, Španělsko zalil smutek

Šestadvacetiletý fotbalista Dani Jarque, kapitán španělského klubu Espaňol Barcelona, zemřel na srdeční selhání v průběhu přípravy v Itálii.

Jarque v sobotu dopoledne ještě trénoval s týmem. V časných večerních hodinách se ale v průběhu telefonování se svojí přítelkyní zhroutil. Spoluhráči jej pak začali postrádat ve chvíli společné večeře, kam se nedostavil. Zanedlouho byl nalezen ve svém pokoji mrtvý.


Lékař se snažil hráče přivést k životu, ale marně


Přítomný klubový lékař se pokusil hráče oživit a použil přitom i defibrilátror. Neúspěšně dopadla i snaha záchranné ambulance, která do hotelu dorazila během několika minut. Příčina infarktu zatím není známa.

Klubová ikona Jarque přišel do Espaňolu už ve svých 12 letech a zaznamenal s klubem i jeho největší úspěch historie. V roce 2006 byl u zisku španělského poháru a o sezónu později hrál i finále poháru UEFA.


Pro novou sezónu se mu dostalo výjimečné pocty, když byl jmenován kapitánem svého klubu po kanonýrovi Raúlu Tamudovi.


"Usměvavý chlapec nám zanechá obrovskou díru v našich duších"


Fanoušci jej milovali. Brzy se měl navíc stát otcem. O to víc zasáhla příznivce tohoto klubu sobotní zpráva o jeho náhlém úmrtí.


"Těžko se tomu dá uvěřit. Jarque byl skvělým profesionálem i člověkem. Těšil se na roli otce, radoval se z našeho nového stadionu i pozice kapitána v milovaném klubu," prohlásil prezident klubu Daniel Sanchez.

"Usměvavý chlapec nám zanechá obrovskou díru v našich duších, ale bude mít vždy místo v našich srdcích," vzdali mu hold fanoušci na internetových stránkách.


Španělská média informují, že Espaňol pravděpodobně ukončí své turné a zruší naplánované přátelské duely s Boloňí a Livornem a zpět do Barcelony se tým přesune už v neděli.


Raúla tragédie rozzuřila


Jarqueho smrt vyvolala ve Španělsku vlnu souznění, když například prezident městského rivala FC Barcelona okamžitě přispěchal s kondolencí.


"Všichni smutníme. Jménem klubu FC Barcelona bych chtěl vyjádřit nejhlubší soustrast týmu RCD Espaňol a rodině Daniho Jarqueho," sdělil Joan Laporta prostřednictvím webových stránek. "Jsme zděšeni touto tragickou událostí, která nás uvrhla do hlubokého žalu," dodal.


Smutek panuje i v táboře Realu Madrid, jehož mluvčím se stala jeho ikona, Raúl. "To, že něco takového utrpěl takhle mladý muž, skvělý profesionál a sportovec, nás rozzuřilo," nechápe smrt mladého člověka kanonýr Bílého baletu.


Vzpomínka na Puertu


Jarqueho smrt je po dvou letech dalším úmrtím ve španělském fotbalu. Na konci srpna 2007 zemřel obránce FC Sevilla Antonio Puerta v průběhu ligového zápasu proti Getafe.

jvl, tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události