V podrobné on-line reportáži sledujte dohrávku 8. kola Gambrinus ligy mezi Slavií a Ostravou.
90+2 Vyrovnaný zápas končí výhrou Slavie 3:1.
90 Baník mohl vzápětí snížit. Lukešův centr z rohového kopu byl ale tečován jen těsně mimo.
89 Gól! Slavia vede 3:1. Na konci rychlé kombinace domácích vypálil z patnácti metrů přesně k pravé tyči Peter Grajciar.
87 Naumovovi prostrčil míč do šance jeho spoluhráč Šenkeřík, makedonský útočník ale v pádu mířil podél vyběhnutého Bučka jen do boční sítě.
86 V sestavě Slavie Volešák nahradil Ragueda.
85 Baník potřetí střídá. Tomašák nahrazujeTchuře.
84 Mario Lička fauloval za šestnáctkou Krajčíka a volný přímý kop Grajciara těsně minul šibenici braknky Baníku.
81 Slavia střídá. Ze hřiště odešel Dušan Vasiljevič, nahradil ho Peter Grajciar.
79 Šenkeříkovu přihrávku poslal Vasiljevič z velkého úhlu těsně nad břevno.
78 Obrovská šance Baníku! Strnad sám před Vaniakem ani nadvakrát z pěti metrů domácího gólmana neprostřelil.
75 Další střídání Baníku. Strnad nahrazuje v útoku Zehera.
74 Po centru Hlouška hlavičkoval ze značky pokutového kopu Naumov nad břevno.
72 Vasiljevič ideálně narazil Šenkeříkovi, jeho střelu ale zblokoval Neuwirth na roh.
70 Střídání Slavie . Ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík.
66 Neves vynikajícím defenzivním zákrokem odzbrojil čistě pronikajícíhoKrajčíka.
64 Gól! Slavia vede 2:1. Belaid přiťukl při volném přímém kopu míč Adamu Hlouškovi a ten z pětadvaceti metrů nechytatelnou dělovkou skóruje.
63 Žlutou kartu dostal Daniel Tchuř z Ostravy za hrubý faul na Vasiljeviče.
61 Hlouškovu střelu Buček nejprve vyrazil, následný centr Krajčíka ostravský brankář chytil.
59 Žlutou kartu dostal za protesty domácí Vasiljevič.
58 Velká šance Ostravy! Ihned po rozehrání Vaniaka slávisté ztratili balón a do další šance se řítil Mičola, jeho přihrávku na Zehera ale Suchý ve skluzu srazil do Vaniakovy náruče.
57 Hostující Řezník hlavičkuje do malého vápna a před brankářem Vaniakem byli úplně volní dva hráči Baníku: Neuwirth a Varadi. Ani jeden si však míč nestihl zpracovat.
55 Tchuř unikal po levém křídle, byl faulovaný a následný přímý kop Lukeše slávisté s potížemi odvrátili.
53 Krajčík ztratil na polovině Baníku míč a do brejku se řítil Varadi, kterého čistě zastavil Suchý.
51 Janda si za šestnáckou hostí zpracoval míč a vypálil levačkou vysoko nad.
50 Dlouhý Raguedův centr odhlavičkoval před rozběhnutým Naumovem ostravský stoper Neuwirth.
48 Slibnou akci hostů zastavil sudí odpískaným ofsajdem na Ličku.
46 Lukešův volný přímý kop odvrátili domácí zadáci do bezpečí.
Druhá půle začíná výkopem Baníku. Ten poprvé i střídal. Ze hřiště odešel Jan Zawada, nahradil ho Jan Hable.
Skončil první poločas, stav je nerozhodný 1:1.
45 Ostravský Mičola vystřelil z rohu velkého vápna, ovšem mířil jen do boční sítě.
43 Gól! Slavia vyrovnala na 1:1. Na hranici ofsajdu se uvolnil Naumov a sám před Bučkem předložil míč zcela volnému Adamu Hlouškovi, který ho už jen poslal do opuštěné branky.
40 Domácí záložník Vasiljevič na pravé straně udělal kličku bránícímu Nevesovi a z úhlu prudce vystřelil, jeho pokus byl ale nepřesný.
38 Hlouškovu ránu zblokoval na rohový kop Neves, hosté se nakonec ubránili.
36 Gól! Ostrava vede 1:0. Přímý kop Martina Lukeše daleko za vápnem skončil až v brance překvapeného Martina Vaniaka. Na míč si vyskakoval Neves, míče se ale vůbec nedotkl.
34 Druhá velká šance Ostravy! V obrovské šanci se po přihrávce Mičoly zjevil Zeher, Vaniak však reflexivně zasáhl.
33 Po nedovoleném zákroku hostujícího Zehera zůstal na hřišti ležet Belaid, za chvíli se zvedl a pokračuje ve hře.
30 Za dalekonosným centrem běžel makedonský útočník Slavie Naumov, na hrací ploše už míč nezastihl.
28 Žlutou kartu dostali Fernando Neves (Ostrava) a Ondřej Čelůstka (Slavia) za vzájemnou potyčku.
25 Do Lukešova rohového kopu se opřel Neves, ale branku hodně minul.
24 Velká šance Baníku! Po závaru ve vápně domácích odvrátil Krajčík na rohový kop. Po něm sice domácí odvrátili, ale následný centr se dostal až na hlavu zcela osamoceného Neuwirtha a Vaniak bravurním zákrokem vyrazil míč na další roh.
21 Na dlouhý Nevesův pas si ostravský útočník Zeher nabíhal z ofsajdu.
19 Ragued zastavil nedovoleně rozběhnutého Varadiho. Následný přímý kop Lukeše domácí odvrátili.
18 V rychlém protiútoku se ke střele dostal Belaid, ale mířil vedle. Janda ale do jeho rány vložil nohu a míč tečoval jen těsně velde Bučkovy branky.
15 Slavia kombinuje na hranici šestnáctky, do vápna se ale domácí nedostali.
13 Krajčíkův vysoký centr Buček jen vyrážel, jelikož ho nedovoleně fauloval Hloušek.
12 Volný přímý kop zahrávali také hosté, z dálky se hostující Lukeš pokusil o přímé ohrození Vaniakovy brány, jeho střela ale letěla vysoko nad.
11 Belaidův centr na zadní tyč zkrotil brankář Buček.
09 Druhá žlutá karta pro Baník. Za faul zezadu na Jandu jí uviděl Jan Zawada.
07 Žlutou kartu dostal Adam Varadi z Ostravy.
06 Hlouškův přímý volný kop zlikvidoval bez obtíží ostravský gólman Buček.
05 Do pokutového území hostí se řítil Hloušek ale jeho střelecký pokus zblokoval Neves. Následně Naumov nabil Raguedovi, i jeho pokus však na branku neprošel, jelikož obětavě zakročil Neuwirth.
03 Hraje se především ve středu hřiště a oba týmy si předávají míč.
01 Dlouhý nákop Vomáčky skončil v náruči brankáře Baníku Bučka.
Zápas začal výkopem fotbalistů Slavie.
Úvodní sestavy:
SK Slavia Praha: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka, Suchý, Krajčík - Janda, Belaid, Ragued, Vasiljevič - Hloušek, Naumov.
FC Baník Ostrava: Buček - Zawada, Neves, Neuwirth, Řezník - Lička, Lukeš, Mičola, Tchuř - Zeher, Varadi.
Rozhodčí: Adam - Kordula, Košec.
Velmi atraktivní dohrávku 8. kola fotbalové Gambrinus ligy obstarají v pondělí týmy Slavie Praha a Baníku Ostrava. "Sešívaní" mají za sebou čtvrteční prohru v Evropské lize v Janově a Ostravané dramatický, ale nakonec úspěšný zápas domácího poháru v Opavě.
Trenér Slavie Karel Jarolím se snaží před zápasem s Baníkem své mužstvo vybudit. "Z utkání v Janově se musíme poučit. Hrajeme doma, Baník je v tabulce před námi, takže o to větší motivaci musíme mít. Bylo by smutné, kdybychom mysleli na něco jiného než na vítězství,“ uvedl před utkáním Jarolím. Nejistý je start Hubáčka (zraněná pata), Vlčka i Šenkeříka (svalové zranění). Na marodce zůstávají Jaroslav Černý a Milan Černý, Pekhart, Šmicer a Kaufman.
"Na Slavii chceme překvapit, nemáme co ztratit,“ myslí si trenér Baníku Koubek. Kromě Bolfa bude hostům stále chybět defenzivní záložník Marek, laborující se zraněným svalem. Obhájce titulu v Edenu body příliš často nerozdává a v lize ještě na novém stadionu neprohrál. Navíc Ostrava nad Slavií už šest let nezvítězila.
Duel v pražském Edenu provázejí zvýšená bezpečnostní opatření. Vstupenky jsou prodávány na jméno, při vstupu bude třeba předložit občanský průkaz. Posílena bude pořadatelská služba a počty pracovníků bezpečnostní agentury.