Ruská tenistka Maria Šarapovová se stala vítězkou tenisového turnaji žen Pan Pacific Open v Tokiu.
Finálový zápas však trval pouhých 43 minut, druhá finalistka Jelena Jankovičová ze Srbska utkání vzdala za stavu 5:2 pro Šarapovovou kvůli zranění.
Šarapovová se dočkala letošního prvního turnajového primátu, na okruhu WTA si však připsala již dvacáté turnajové vítězství. Poslední turnaj však vyhrála v dubnu 2008 v Amelia Island.
Ruska potvrdila, že v konfrontaci s Jankovičovou se jí daří, vyhrála již pátý zápas z šesti. Přesto mělo tentokrát utkání smutný průběh, osmá tenistka světového žebříčku se potýkala s bolestmi prvého zápěstí a po sedmi hrách utkání vzdala.
Ve finále čtyřhry nastoupily Rusa Alisa Klejbanová a Francisca Schiavoneová z Itálie proti Slovence Daniele Hantuchové a Ai Sugijamiové z Japonska.
Pan Pacific Open, tenisový turnaj žen (Tokio, 2 mil. USD, tvrdý povrch)
Dvouhra - finále: Šarapovová (Rus.) - Jankovičová (7-Srb.) 5:2, skreč.