Fotbalisté Liverpoolu porazili ve šlágru 10. kola Premier League úřadující mistry 2:0. Arsenal si nechal vítězství proplout mezi prsty.
Jedni z nejvyhlášenějších světových fanoušků přivítali na Anfield Road Rudé ďábly z Manchesteru s velkými obavami. Jejich liverpoolští miláčci totiž v posledních čtyřech utkáních prohráli, a po nejhorší sérii za posledních 22 let se s mistrovskými ambicemi krčili na osmém místě tabulky Premier League.
Liverpool mohl nasadit Torrese, Manchester Rooneyho
Před šlágrem 10. kola navíc Reds přišli o svého klíčového muže a kapitána Stevena Gerrarda, který nemohl pro zranění nastoupit. Liverpool i Manchester mohly ale pro důležitý souboj počítat s uzdravenými útočnými esy. V domácím dresu se po odmlce představil "španělský apoštol" Fernando Torres, za hosty už mohl nastoupit elitní anglický reprezentant Wayne Rooney.
Utkání jsme sledovali v podrobné ON-LINE reportáži ZDE.
Jako první o sobě dal vědět Rooney, který parádní střelou do rohu branky skóroval už ve druhé minutě. Pro ofsajd ale nemohla být jeho trefa uznána. Pak už ale Torres vedl z kapitánského můstku sílící ofenzivní snahy domácích.V 15. minutě byl faulován svým nejčastějším nedělním protivníkem Evrou a Van der Sar v brance United musel následně čarovat proti Auréliově střele z přímého kopu.
Aktivita se přelévala ze strany na stranu
Ve 21. minutě vyhrál na druhé straně gólman Reina souboj s přesně, ale slabě hlavičkujícím Rooneym. Tato situace pouze potvrdila, že mistrovský celek přebírá otěže zápasu do svých rukou, z nichž mu je soupeř razantně vytrhl zase na začátku druhé půle.
V 51. minutě nejprve po rychlém brejku zvolil Kuyt chybně místo střely přihrávku na přesilou obklopeného Benayouna. Sám izraelský záložník byl poté zablokován při pokusu o nebezpečnou střelu. Na chvíli byl pak opět aktivnější Manchester, když i Torres musel předvést jednu brilantní obranou hlavičku bezprostředně před svým brankářem. Carrickovu gólovou střelu poté "vychytal" obránce Johnson.
Torres se stal hrdinou po hodině hry
Rozhodující okamžik po ose Benayoun - Torres přišel v 65. minutě. Prvně jmenovaný prostrčil přesně mezi dvěma hráči United, Španěl si zkušeně tělem odmítl stopera anglické reprezentace Rio Ferdinanda a bombou pod břevno nedal Van der Sarovi šanci.
Vedení mohl navýšit v 71. minutě Lucas, odražený míč ale napálil v ideální pozici trestuhodně nad. O chvíli později přišel před zápasem hodně očekávaný moment - na Anfield Road se totiž vrátila místní legenda Michael Owen. Protože to ale bylo v dresu hostů, vyslechl si někdejší miláček a spasitel Reds jen ohlušující pískot.
Na závěr břevno a dvě červené karty
Zraněními decimovaný střelec připravil také největší šanci Manchesteru na vyrovnání. V 84. minutě udržel ve vápně míč, přistrčil jej do strany Valenciovi, který bombou z úhlu orazítkoval břevno. V 89. minutě se před očima začervenalo hostujícímu stoperovi Vidičovi, který po ragbyovém zákroku na Kuyta musel už potřetí z posledních tří duelů s Liverpoolem předčasně pod sprchy.
Svěřenci sira Alexe Fergusona se v nastaveném čase pokoušeli o zoufalý tlak, z něj ale vytěžili pouze červenou kartu pro Mascherana za zbytečný atak na Van der Sara. Pojišťovací druhou trefu domácích pak přidal pár vteřin před koncem po samostatném úniku David N´Gog. Torresův náhradník tak podtrhl konečnou výhru Liverpoolu nad Manchesterem United v poměru 2:0.
V dalších nedělních zápasech se diváci dočkali dvou remíz 2:2. Body si rozdělil Manchester City v zápase s Fulhamem a West Ham s Arsenalem. Svěřenci Arséna Wengera sice vedli o poločase 2:0, ale slibné vedení neudrželi.
Anglická fotbalová Premier League, nedělní zápasy 10. kola:
Bolton - Everton 3:2 (2:1)
Branky: 16. Lee, 27. Cahill - 32. Saha, 55. Fellaini.
Liverpool - Manchester United 2:0 (0:0)
Branky: 65. Torres, 90.+4. N´Gog. ČK: 90. Mascherano - 89. Vidič.
Manchester City - Fulham 2:2 (0:0)
Branky: 54. Lescott, 60. Petrov - 62. Duff, 68. Dempsey.
West Ham United - Arsenal 2:2 (0:2)
Branky: 74. Cole, 80. z pen. Diamanti - 16. van Persie, 37. Gallas. ČK: 85. Parker (West Ham).
Záložník domácích Radoslav Kováč přišel na hřiště až v 90. minutě. Tomáš Rosický z Arsenalu nebyl ani na lavičce náhradníků.