Italské tenistky podruhé v historii vyhrály Fed Cup. Nedostižné vedení 3:0 jim ve třetí dvouhře finále s USA zajistila Flavia Pennettaová.
Jedenáctá hráčka světa Pennettaová na antuce v Reggiu Calabria porazila Oudinovou za necelou hodinu a půl. Americký tým tak v prvních třech zápasech finále Fed Cupu nezískal ani set.
Italky k triumfu ve finále nasměrovala v sobotu Pennettaová, když porazila Alexu Glatchovou 6:3 a 6:1. Ve druhém utkání, které bylo na dvě hodiny přerušeno kvůli dešti, pak Francesca Schiavoneová zdolala Oudinovou 7:6 a 6:2.
Zbývající dvouhra se nehrála a tak zápas zakončila čtyřhra, kde opět slavily úspěch Italky. Americké družstvo doplatilo na absenci světových hvězd, sester Wiliamsových. Bez nich Američanky neměly na italské půdě nárok uspět.
Týmovou soutěž vyhrál italský tým už v roce 2006, kdy porazil ve finále Belgii.
Fed Cup 2009, finále
nedělní zápasy
Itálie - USA 3:0
Pennettaová - Oudinová 7:5, 6:2
Erraniová, Vinciová - Huberová, Kingová 4:6, 6:3, 11:9
sobotní zápasy
Pennettaová - Glatchová 6:3, 6:1
Schiavoneová - Oudinová 7:6(2), 6:2