APLIKACE TN.CZ
Hokej

KHL: Straka zářil, jeho Čerepovci to ale na výhru nestačilo

KHL: Straka zářil, jeho Čerepovci to ale na výhru nestačilo
Zdroj: oficiální zdroj

V sobotních zápasech prestižní KHL se Češi znovu bodově neztratili. Nejvíce byl vidět tříbodový Josef Straka.

Celkem tři body za dvě branky a jednu asistenci si v duelu svého Severstalu Čerepovec na ledě Atlantu Mytišči připsal Josef Straka. Český útočník nejprve v první třetině nahrál Juriji Alexandrovovi na branku na 1:1 a jeho velké chvíle přišly v závěrečném dějství, kdy nejproduktivnější hráč Severstalu dvěma přesnými zásahy dotáhl dvoubrankové manko svého týmu a poslal zápas do prodloužení.



V něm gól nepadl, a tak se ke slovu dostaly samostatné nájezdy. Český útočník proměnil svůj první, v dalších dvou případech už však úspěšný nebyl. Stejnou bilanci měl při penaltách rovněž domácí Mozjakin, ten ale dostal od trenérů na rozdíl od Straky i čtvrtou příležitost a utkání rozhodl.


Čerepovec tak zůstává s pouhými pěti výhrami v základní hrací době jedním z nejhorších týmů KHL.


Irgl s Vašíčkem se radovali z výhry


Nájezdy musely určit také vítěze duelu mezi Dinamem Riga a Lokomotivem Jaroslavl. Nakonec byl šťastnější hostující tým, když vyhrál 3:2. O obě jeho branky v základní hrací době se postarali čeští hokejisté - první vsítil Zbyněk Irgl, na 2:2 srovnával Josef Vašíček. Rozhodující trefu si pak připsal Alexej Michnov.


Ani přesná trefa Tomáše Rolinka, jemuž nahrával Jan Marek, nepomohla hokejistům Magnitogorsku k vítězství nad Nižným Novgorodem. Metallurg doma prohrál 1:3, přesto s 54 body nadále suverénně vede Charlamovovu divizi.


Kontinentální hokejová liga - sobotní výsledky:


Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnij Novgorod 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), ROLINEK 1+0, MAREK (oba MM) 0+1.


Traktor Čeljabinsk - CSKA Moskva 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)


Jekatěrinburg - Viťaz Čechov 8:3
(4:1, 3:1, 1:1)


MVD Balašicha - Dynamo Moskva 3:4
(1:1, 1:2, 1:1)


Atlant Mytišči - Severstal Čerepovec 6:5 po sam. nájezdech
(1:1, 4:2, 0:2 - 0:0), STRAKA (SČ) 2+1.


Dinamo Minsk - Spartak Moskva 2:5
(1:1, 0:2, 1:2)


Dinamo Riga - Lokomotiv Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0), VAŠÍČEK a IRGL (oba LJ) 1+0.
 

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události