Hokej

ZRŮDA, NEBO PRIMITIV? Řidič-zabiják Lubina se pochlubil "vtipným" tričkem

Nový asistent kouče extraligového Brna Ladislav Lubina hned při prvním kontaktu s médii "zabodoval".

Tak trochu v tichosti proběhlo jmenování bývalého vynikajícího hokejisty Ladislava Lubiny asistentem nového kouče Komety Jeřábka. Zelenáč na brněnské lavičce má za sebou několik průšvihů, naposledy ale chyboval tak, že po jeho nezvládnuté jízdě zemřel otec bývalého fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence.


"Opilý řidič, veselý vrah" Lubina tak na rozdíl od Lokvence staršího dostává v Brně novou životní šanci, hned na úvod ale důrazně naznačil, že si ji zřejmě vůbec nezaslouží. Po jeho ještě čerstvém počínání na silnici totiž přišel na první tiskovou konferenci v Kometě s tričkem, které mělo na sobě anglický nápis: "Zrušte rychlostní limity. Jezděme tak rychle, jak se nám zlíbí, tak jako v Německu."


Nabízí se hned několik vysvětlení jeho počínání. Za prvé je totální primitiv obklopený totálními primitivy a nedokáže si přeložit, co nápis znamená. Ke vší smůle to nedokázal ani nikdo z klubu, který jej na tiskovku v takhle urážejícím oblečení pustil.


Druhá a třetí varianta ukazuje na možnost Lubinova zrůdného charakteru. Za druhé totiž brněnský asistent chtěl vzkázat médiím, která jej za jeho obrovský lidský přestupek po právu pranýřovala, že je má na háku a přišel čas si z nich, způsobem absolutně nechutným, vystřelit. Co se týče třetí možné varianty - tu raději ani nebudu rozepisovat, protože si její reálnost u dospělého a psychicky zdravého jedince nehodlám připustit.


"Je mi celé tragédie nesmírně líto a chtěl bych se všem pozůstalým ještě jednou omluvit. Věřím, že budu mít možnost se omluvit i osobně," uvedl dojemně Lubina u soudu, který k němu byl tak shovívavý, jak to jen šlo. Za to, že zřejmě pod vlivem alkoholu zavinil nehodu, při níž zemřel třiapadesátiletý otec Vratislava Lokvence, totiž dostal pouze dvouletou podmínku a na čtyři roky přišel o řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že předtím už jednou boural opilý (2,38 promile alkoholu v krvi), se jednalo o velmi výchovný trest, jak jej označil sám soudce.


Jak se ale zdá, výchova Ladislava Lubiny bude daleko těžší, než soudce předpokládal. Jestli se chtěl totiž viník nehody pořádně pozůstalým omluvit, tak svým "vtipným" tričkem se mu to jistě povedlo. "Negativní reakce se určitě objeví," uvedl Lubina na první tiskové konferenci jako zaměstnanec Komety. Nezbývá než dodat - snad nám dá někdy tento muž svým chováním důvod také k reakcím pozitivním...

David Kadlec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události