Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen vyhrál v Hochfilzenu sobotní stíhací závod na 12,5 km a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Z českého kvarteta dosáhli na body 24. Jaroslav Soukup a 39. Michal Šlesingr. Čtyřiadvacetiletému Svendsenovi se podařilo zvítězit i přesto, že v pátečním sprintu skončil až devátý. Díky bezchybné střelbě se propracovával vpřed, a i když na poslední položce jednou minul, vyrážel ze střelnice společně s domácím Rakušanem Simonem Ederem a svým krajanem Ole Einarem Björndalenem, vítězem sprintu. Svendsen využil k útoku ze třetího místa ve skupince situaci v závěru, kdy se Eder s Björndalenem strkali v čele, a neohroženě si dojel pro druhé vítězství v sezoně. Druhý skončil Rakušan, Björndalenovi už po absolvování tří trestných kol nezbyly na spurt síly.
Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen vyhrál v Hochfilzenu sobotní stíhací závod na 12,5 km a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Z českého kvarteta dosáhli na body 24. Jaroslav Soukup a 39. Michal Šlesingr. Čtyřiadvacetiletému Svendsenovi se podařilo zvítězit i přesto, že v pátečním sprintu skončil až devátý. Díky bezchybné střelbě se propracovával vpřed, a i když na poslední položce jednou minul, vyrážel ze střelnice společně s domácím Rakušanem Simonem Ederem a svým krajanem Ole Einarem Björndalenem, vítězem sprintu. Svendsen využil k útoku ze třetího místa ve skupince situaci v závěru, kdy se Eder s Björndalenem strkali v čele, a neohroženě si dojel pro druhé vítězství v sezoně. Druhý skončil Rakušan, Björndalenovi už po absolvování tří trestných kol nezbyly na spurt síly.