APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Trenér Sparty Chovanec: Změny ve Slavii? Máme dost svých problémů

Kouč letenského mužstva přiznal, že dnes by byl ke Slavii zdvořilejší než před lety.

Fotbaloví fanoušci se mají na co těšit. V krátkém časovém horizontu totiž uvidí tři derby pražských “S“ (dvě pohárové a jedno ligové). První souboj dvou odvěkých rivalů je na programu již dnes od 19:00.


“Doufám, že uvidíme dobrý a zajímavý zápas,“ říká o prvním čtvrtfinálovém utkání Ondrášovka Cupu trenér Sparty Jozef Chovanec.


Bude pro vás výhoda, že Slavia v úterý vyměnila trenéry?
Takhle neuvažujeme. S plnou vážností jsme se připravili na zápas, dění ve Slavii nás nezajímalo. My máme svých starostí dost.


Opravdu se dá od toho zcela odstřihnout?

Ano, dá. Úplně.


Skutečně?

Samozřejmě. Mně ani nepřísluší, abych se k tomu nějak vyjadřoval. Nebylo by to kolegiální. To jsou problémy jiného klubu a jiných lidí. Já ani nevím, co se tam stalo. Jak to mám vlastně vědět? Nemám křišťálovou kouli.


Slavii se nedaří, takže…
(skočí do řeči) Nám se podle vás taky nedařilo. Nebyli jsme v optimální formě a nejsme v ní ani teď. Jsme na nějaké cestě a vážíme si každého zlepšení, každého zdařilého zápasu. Teď nás čeká Ondrášovka Cup proti silnému soupeři a my chceme uhrát co nejlepší výsledek do odvety.


Co přesně myslíte tím dobrým výsledkem?
Musíme na to koukat z pohledu pohárové matematiky. Určitě by bylo příjemné vstřelit branku a neprohrát. To víme my i Slavia.



Je pro vás důležitější pohárové derby, nebo to ligové?
Pro nás je vždy nejdůležitější ten nejbližší zápas. Takhle uvažujeme a takhle se bavíme i s hráči.


Nastoupí výrazně jiná sestava, než na jakou jsme zvyklí z ligy?
Určitě ne. Oproti normálu nebudou hrát jen hráči, kteří jsou zranění.


Kdysi jste poznamenal, že by Sparta Slavii porazila, i kdyby hrála dva poločasy do kopce. Řekl byste to i dneska?
Tak já nevím, kolik vám bylo let, když jsem to prohlásil. Je to už hodně dávno. V té době jsme vévodili my, nyní je situace vyrovnaná. Teď už bych vážil slova. Tehdy jsem si víc věřil. Byl jsem mladší a odvážnější (s úsměvem).


Pomůže vám psychicky, že jste loni na podzim v Edenu vyhráli?
Každý úspěch vás povzbudí, ale tohle je za námi. Navíc to utkání bylo hodně vyrovnané, my jsme měli víc štěstí. Teď jsou ty týmy jiné a já očekávám úplně jiný zápas.


Čekají vás tři derby v rychlém sledu. Nerozmělní to náboj jednotlivých zápasů?
Neřekl bych. Derby má náboj pokaždé. Média i fanoušci budou o těch soubojích jistě hodně mluvit.

Petr Suchoň, hum, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události