Martina Sáblíková přepíše historii rychlobruslení. Tvrdí to její trenér Petr Novák v exkluzivním dvojrozhovoru.
Čerstvá olympijská vítězka sbírá cenu za cenou. Po dvou zlatech z Vancouveru, titulu mistryně světa i vítězky světového poháru ji tentokrát ocenil i její rodný kraj - Vysočina. Martina na ceremoniál dorazila z dovolené a triumf si užívala i tentokrát.
Podívejte se na exkluzivní dvojrozhovor Martiny Sáblíkové a Petra Nováka:
"Těší mě každé ocenění, i když je pravda, že už ani nepočítám, kolik jich je," říká skormná rychlobruslařka, která ovšem na vyhlášení v třebíčském divadle sklidila obrovský aplaus. A to nejen proto, že úspěšnější sportovec se tu ještě nenarodil.
Martina Sáblíková si odvezla cenu pro sportovní osobnost kraje i ocenění veřejnosti. "Podpora od lidí mě těší dvojnásob," dodává. Po náročné olympijské sezoně byla hodně vyčerpaná, teď prý už ale znovu začíná trénovat. "Do konce dubna má u mě ještě dobu hájení, takže si může dělat, co chce. Poprvé po dvanácti letech dostala takové volno," tvrdí trenér Petr Novák.
Otázkou je, zda ještě Martina vůbec umí odpočívat. "Teď už ano. Po olympiádě toho měla opravdu dost," říká kouč. Martina ale oponuje: "Už se těším, až půjdu běhat do lesa."
"Doufám, že jsem se nezměnila"
O motivaci prý má i přes zisk snad všech možných titulů postaráno. "Mnohem těžší je obhajoba," ví rychlobruslařka. Novák s ní má ale ještě větší plány. "Už přepsala všechny domácí tabulky, teď začne přepisovat i ty světové," tuší kouč, podle něhož má Martina potenciál na to, aby se stala nejúspěšnější rychlobruslařkou světa všech dob. "Pár let ještě na bedně být může," myslí si.
Že by Martině po úspěších stoupla sláva do hlavy se nebojí. "Má to srovnané. Kdyby měli všichni sportovci hlavu jako ona...," zamyslel se. Sama Martina přiznává, že se slávě brání zuby nehty, měnit se ale nechce: "Posoudit to musí jiní, ale doufám, že jsem se nezměnila, protože to by mě velice mrzelo."