Hokejisté Chomutova porazili v druhém utkání baráže o extraligu Mladou Boleslav na jejím ledě 2:1.
Hokejisté Mladé Boleslavi podlehli ve druhém zápase baráže o extraligu doma Chomutovu 1:2, stav série je nerozhodný 1:1 na zápasy. Domácí dlouho vedli díky Boháčově brance z 28. minuty, ale Chomutov dokázal ve třetí třetině vyrovnat a přesně minutu před koncem i rozhodnout.
Oba týmy hrály od počátku pozorně v defenzivě, a tak nebylo k vidění mnoho šancí. Vzrušení přinesla až střela hostujícího Tribuncovse, po níž se puk sražený brankářem Schwarzem prokutálel brankovištěm. Domácí odpověděli ve 14. minutě, kdy Bahenský od modré rozezvučel tyč. O tři minuty později se dostal před hostujícího brankáře Hanuljaka Pabiška, ale zamířil nad branku.
Bahenský s Pabiškou se dostávali do šancí i ve druhé části hry, ale prvně jmenovaného výborně vychytal Hanuljak, druhý zase nedokázal usměrnit kotouč do už odkryté branky. Domácí měli více ze hry a gólově to vyjádřili ve 28. minutě. Při přesilovce napřáhl od modré Kasík, brankář Hanuljak jeho tvrdou střelu nedokázal zkrotit a na brankovišti se prosadil Boháč.
Stejný hráč se protlačil před Hanuljaka i při oslabení Boleslavi, ale neproměnil, stejně jako v téže minutě Bahenský. Hosté měli největší šanci vyrovnat při přesilovce pěti proti třem, ale Skořepa v dobré pozici promáchl.
Obrat hostů přišel v závěrečném dějství
Do třetí třetiny nenastoupil domácí kanonýr Richard Král, který si zablokoval páteř na přechodu mezi bederní a hrudní oblastí. Do příštího utkání by ovšem měl být připraven. Ve 46. minutě se snad poprvé podařilo Chomutovu zamknout Boleslav do jejího obranného pásma a vynutit si souvislejší tlak a hned to přineslo své ovoce. Eiselt narazil Procházkovi a ten vyrovnal na 1:1.
Poté se zdálo, že zápas směřuje do prodloužení, ale přesně minutu před koncem zakončil pěknou akci hostů na brankovišti důrazný Duda. Rozhodl tak o těsném vítězství Chomutova 2:1 a o vyrovnání série na 1:1 na zápasy. Třetí zápas série se hraje ve středu od 17.30 v Chomutově.
Baráž o hokejovou extraligu - 2. zápas:
BK Mladá Boleslav - KLH Chomutov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Boháč (J. Kasík) - 47. Milan Procházka (Trefný, Eiselt), 59. Duda (Kraft, Milan Procházka). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3830. Stav série: 1:1.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, J. Kasík, Duben - Nouza, T. Sýkora, Boháč - L. Pabiška, Král, Handlovský - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Sup. Trenéři: Tlačil a Šejba.
Chomutov: Hanuljak - Grof, Trefný, Bombic, Pulpán, Tribuncovs, Brňák, Pavlas, Všetečka - Milan Procházka, Kraft, Eiselt - D. Hruška, Skořepa, Duda - Jíra, Mikšovic, J. Hašek - Polanský, Trochta, Domin. Trenéři: Rulík a Petrovka.