Profackovat spoluhráče či na ně házet kouli jako při bowlingu – přesně takové oslavy vstřeleného gólu viděla o víkendu první dánská liga.
Fotbalisté rádi slaví své góly. Když se jim narodí dítě, dělají se spoluhráči kolébku. Někdy si navzájem leští kopačky či svlékají dresy. Jenže co o víkendu viděli v dánské první lize fanoušci, to bylo opravdu něco nového.
První, kdo netradičně slavil gól, byl Bajram Fetai. Ten dříve působil v Silkeborgu a když se se svým novým týmem FC Nordsjælland Silkeborgu postavil, bylo jasné, že zápas to pro něj bude opravdu speciální. Jenže nikdo netušil, že vstřelený gól bude oslavovat tak bizarně. Poté, co se gólově prosadil, přiběhl ke svým spoluhráčům a předstíral, že je řádně fackuje! Několik z nich upadlo a poté jeden z jeho povedených hereckých kolegů předstíral, že Fetaiho střílí.
Ani se nechce věřit, že podobná netradiční oslava proběhla v Dánsku hned dvakrát. O pobavení tribun se tentokrát postaral Ken Ilsø. Ten s Midtjyllandem nastoupil proti FC Kodaň, za kterou hrajei Zdeněk Pospěch. A když dal Ilsø druhý gól svého týmu, vzal do ruky míč a předstíral, že hraje bowling. Našlápl si a míč vrhl směrem ke svým spoluhráčům, kteří popadali jako kuželky…
Jak se tyto oslavy zamlouvali představitelům fotbalového svazu, to zatím není jasně. Jisté ale je, že pobavili fanoušky.