APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Chovanec: Bod z Bazalů je plusový

Trenér fotbalové Sparty Jozef Chovanec byl s remízou na Bazalech spokojený, trenér Baníku Miroslav Koubek uznal kvality letenského týmu.

Nedělní zápas před vyprodanými Bazaly o zisku mistrovského titulu ve fotbalové Gambrinus lize příliš nenapověděl. Baník Ostrava totiž ve šlágru 27. kola remizoval se Spartou 1:1 a oba týmy nadále dělí v čele tabulky jen lepší skóre pražského týmu.
 

"Pro nás je bod získaný na Bazalech samozřejmě plusový,“ radoval se trenér Sparty Jozef Chovanec. "Lepší by bylo vítězství za tři body, ale teď už se soustředíme na středeční zápas se Slováckem,“ upozornil, že obě mužstva čekají ještě tři důležité a těžké zápasy. "My jsme v tabulce pravdy tímto výsledkem ztratili, ale rozhodnuto ještě není,“ podotkl trenér domácího Baníku Miroslav Koubek.
 

VIDEO: Trenéři Sparty a Baníku na tiskové konferenci po utkání na Bazalech

Ostravští přitom začali velmi dobře, první dvě velké příležitosti promarnili a ve 13. minutě jim daroval "vlastence“ exbaníkovec Tomáš Řepka. "To byl pochopitelně šťastný moment. Spíš bylo škoda, že jsme nedali ještě nějaký gól, mohli jsme vyhrát,“ litoval kapitán Baníku Martin Lukeš, který Řepkovi „nahrál“ po centru z trestného kopu. "Ale po gólu nás hlavně v prvním poločase Sparta přehrávala,“ uznal. "Zbytečně jsme byli pasivní,“ zlobil se.

Chuť na vítězství měl další exbaníkovec Libor Sionko, který se chtěl na rodné půdě předvést. "Pochopitelně před takovou návštěvou máte velkou chuť ukázat, co ve vás je. Myslím, že i když jsme si dali vlastní gól, tak jsme pak odehráli dobrý zápas a minimálně bod za remízu si zasloužili. Myslím, že jsme mohli i vyhrát,“ doplnil Sionko.
 

Kvality Sparty uznal i Koubek. "Souhlasím, zápas měl dobrou úroveň jak na hřišti, tak v hledišti. Sparta ukázala svou sílu a svůj charakter,“ pochválil soupeře. "Ukázalo se, že těžko můžeme zápas odehrát bez chybičky a tu jsme taky udělali. Musím uznat, že Sparta byla pozičně lepší a po našem vedoucím gólu převzala iniciativu a měli jsme i štěstí,“ připustil.

Spartu mrzelo, že zápas svého týmu nemohli vidět její fanoušci, kteří byli před stadionem zadrženi. "To byla jediná kaňka utkání,“ upozornil Chovanec. "Budeme po policii požadovat vysvětlení, proč naše fanoušky zadržela a nepustila na stadion. Myslím, že nejeli přes celou republiku proto, aby je na stadion nepustili,“ zlobil se Ondřej Kasík, ředitel komunikace AC Sparta Praha.

rk, tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události