Krásný zápas plný šancí a se skvělou kulisou nenapověděl, kdo získá mistrovský titul. Stejně jako před utkáním je tak blíže k triumfu Sparta.
1:1. To byl výsledek šlágru 27. kola mezi Baníkem Ostrava a pražskou Spartou. Výsledek pro oba týmy uspokojivý, z hlediska titulových dostihů ale nic neříkající. Jedno je jisté - Sparta má zisk titulu ve svých rukou. "Když vyhrajeme tři zápasy, budeme mistři,“ shrnul titulovou matematiku Václav Kadlec, střelec jediného sparťanského gólu nedělního podvečera.
Před utkáním Sparty s Baníkem bylo zadženo 300 fanoušků Sparty. Více zde.
Kdo má lepší los?
Kdyby jeden z týmů vyhrál, k titulu by se hodně přiblížil. Jenže nic takového se nestalo a oba celky mají na svém kontě 55 bodů a tři zápasy před sebou. "Bodu z Ostravy si vážíme, je jednoznačně plusový,“ uvedl Jozef Chovanec, kouč Sparty. "Remíza je v pořádku, uvidíme, co to přinese v závěrečném součtu,“ přitakal trenér Baníku Koubek.
Ohlasy hráčů na utkání Baník - Sparta:
Oba trenéři se tak smířili s tím, že jejich týmy povedou bitvu o titul proti jiným mužstvům. Jenže kdo má lehčí los? Sparta bude hrát dvakrát doma a jednou venku. Baník vyjede mimo Bazaly dvakrát a jeden zápas odehraje před vlastními fanoušci.
Sparta nejdříve ve středu přivítá Slovácko, které bojuje o sestup. Papírově jsou zde Letenští jasným favoritem. Poté rudá mašina pojede do Liberce, kde se jí dlouhodobě nedaří a ligu zakončí domácím zápasem s Teplicemi. Ten tak asi bude klíčový.
| Los Sparty a Baníku pro zbývající ligová kola: | |||
| BANÍK OSTRAVA | SPARTA | ||
| 28. kolo - Kladno (venku) | 28. kolo - Slovácko (doma) | ||
| 29. kolo - Boleslav (doma) | 29. kolo - Liberec (venku) | ||
| 30. kolo - Příbram (venku) | 30. kolo - Teplice (doma) |
||
Baník se nejdříve představí na horké kladenské půdě. Středočeši nutně potřebují každý bodík k záchraně a budou jistě bojovat do roztrhání těla. Dalším duelem Ostravy je souboj s Mladou Boleslaví na domácím stadionu. Mladá Boleslav už nebojuje ani o poháry a ani o záchranu a tak by pro Baník měla být snadným soustem. Poslední klání svěřence trenéra Koubka čeká na hřišti Příbrami, která už si zajistila kladný střed tabulky.
"Asi se ale bude cestovat s pohárem na více stadionů"
Podle všeho by tak o majiteli titulu mohlo rozhodnout již příští kolo. Nejpravděpodobnější ztráta bodů totiž Baník může potkat právě v zápase s Kladnem. To Sparta se musí mít na pozoru jak před Libercem, tak i Teplicemi. "Nejdůležitější bude zbylé zápasy vyhrát. Počítat se bude každý bod a bude to nesmírně těžké jak pro nás, tak pro Baník,“ řekl Libor Sionko, sparťanský záložník.
"Do konce zbývají tři kola a my chceme vyhrát všechny tři zápasy,“ kontroval obránce Baníku Aleš Neuvirth. "Sparta je teď ve výhodě, má lepší skóre, ale my se díváme na sebe a chceme prostě všechny zápasy vyhrát,“ doplnil Matěj Vydra.
Boj o titul tak letos v české Gambrinus lize bude nebývale zajímavý. Mimo Sparty a Baníku se z něj může radovat Jablonec, který má na Ostravu jednobodovou ztrátu a Teplice, které ztrácí bodíky dva a poslední zápas odehrají na Spartě. "Já bych si přál, aby zápas s Teplicemi už klíčový nebyl a my slavili kolo před. Asi se ale bude cestovat s pohárem na více stadionů, tak ať si to drama fanoušci užijí,“ zakončil Libor Sionko.