Česká tenistka získala svůj jubilejní patnáctý vavřín na turnajích okruhu ITF.
Česká tenistka Lucie Hradecká vyhrála premiérový ročník turnaje ITF Sparta Prague Open v pražské Stromovce. Fedcupová reprezentantka a 78. hráčka světa potvrdila v dnešním finále roli nasazené jedničky a porazila Chorvatku Alju Tomljanovičovou 6:1, 7:6.
"Chci vítězství zúročit na větších turnajích"
"Každé vítězství je super a teď to zúročit i na větších turnajích. Jsem ráda za těch pět vítězných zápasů, byla to super příprava na Štrasburk i blížící se Roland Garros," řekla Hradecká. Ve Štrasburku ji v příštím týdnu čeká obhajoba loňské finálové účasti.
Pražská rodačka Hradecká, svěřenkyně trenéra Jiřího Fencla, vyhrála první set snadno za čtyřiadvacet minut. V chladném počasí dobře podávala a těžila z chyb sedmnáctileté soupeřky, dcery kapitána chorvatských olympijských vítězů v házené z Atlanty 1996.
Ve druhé sadě přidala 197. hráčka světa Tomljanovičová na důrazu a odskočila do vedení 3:1. Čtyřiadvacetiletá Hradecká se ale sérií tří her dostala zpět do zápasu a utkání ukončila ve zkrácené hře. "Soupeřka hrála skvěle. Je mladá a má toho hodně před sebou," řekla Hradecká.
Hradecká získala svůj jubilejní patnáctý vavřín na turnajích okruhu ITF a třetí na českém území. Doma dokázala zvítězit v Průhonicích v roce 2005 a o rok dříve ve Starých Splavech, oba turnaje měly dotaci deset tisíc dolarů. Sparta Prague Open měla dotaci padesát tisíc.
Tenisový turnaj žen okruhu ITF Sparta Prague Open 2010 (antuka, dotace 50.000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Hradecká (1-ČR) - Tomljanovičová (Chorv.) 6:1, 7:6 (7:4).
Čtyřhra - finále:
Zecová-Peškiričová, Lykinová (4-Rus./Slovin.) - Hrdinová, Cetkovská (ČR) 6:3, 6:4.