Švýcarský tenista Roger Federer rozšířil svůj trenérský tým, když se po měsíční zkušební době dohodl na spolupráci s Paulem Annaconem.
Annacone se tak bude podílet na Federerově přípravě spolu se švýcarským daviscupovým kapitánem Severinem Luthim. "Annacone už se mnou nespolupracuje jen na zkoušku, nýbrž jsem ho po dohodě začlenil do trenérského týmu," uvedl Federer na sobotní tiskové konferenci ve Flushing Meadows, kde v pondělí odstartuje čtvrtý Grand Slam sezony US Open.
Američan Annacone, jenž se proslavil jako trenér Peta Samprase nebo Tima Henmana, spolupracuje s Federerem od začátku srpna a společně dosáhli na vítězství na turnaji série Masters v americkém Cincinnati. Federer uvedl, že Annacone pro něj bude pracovat na částečný úvazek během US Open a od listopadu, až se zbaví dalších závazků, pak na plný.
Ačkoliv devětadvacetiletý Federer patří k nejlepším tenistům současnosti, letos se mu až tolik nedaří. Na začátku roku sice vyhrál Australian Open, poté ale odešel poražen ve čtvrtfinále French Open i Wimbledonu a propadl se až na třetí příčku pořadí ATP. Cítí, že jeho hra potřebuje zlepšit, proto angažoval dalšího kouče.