APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Reprezentace odehraje přípravu s Olomoucí, fanoušci ale mají smůlu

Národní tým dnes čeká modelový zápas proti Olomouci, který se odehraje za zavřenými dveřmi.

Fotbaloví reprezentanti znovu okusili, jak Morava dychtí po fotbalu. Zatímco v Praze by na jejich trénink přišlo pouze pár nadšenců, tak v Olomouci, kde se v úterý uskuteční kvalifikační zápas proti Litvě, zavítalo na stadion 2500 tisíce lidí.
 

Ačkoliv budou reprezentanti trénovat v hanácké metropoli hned pětkrát, tak právě čtvrtek byl jediným dnem mimo samotný zápas s Litvou, kdy měli fanoušci povolený přístup do ochozů. Ostatní tréninky včetně dnešního modelového utkání proti Olomouci jsou za zavřenou bránou, a to i navzdory obrovskému zájmu příznivců.
 

Fanoušci nás musí pochopit, říká obránce Kadlec
 

I proto Sigma apelovala na vedení národního týmu, aby střetnutí reprezentace s Olomoucí bylo přístupné divákům. Výtěžek ze vstupného by se věnoval charitě. Tato myšlenka se ale nesetkala s pochopením trenéra Bílka, který nechce mít na stadionu litevské špehy. Druhý důvod může být ten, že z modelového zápasu se může vyklubat lidově řečeno "sranda mač".
 

"Dokážu to pochopit, ale ten, kdo hraje fotbal, pochopí i nás. Je to modelový zápas, kdy se může schválně písknout třeba penalta nebo trestňák, aby se to vyzkoušelo. Diváci by pak mohli být nespokojení," vysvětloval obránce Michal Kadlec.
 

Podle Bílka chce národní mužstvo na druhém celku domácí ligy testovat hlavně standardní situace. "Hodně jsme se jim ve středu věnovali a chceme je v tom zápase použít. Budeme je tam opakovat dvakrát třikrát, proto je to za zavřenými dveřmi," vysvětlil Bílek.
 

Jeho požadavkům se má Olomouc plně přizpůsobit. "Bavil jsem se o tom s trenérem domácích a vyjdou nám ve všem vstříc. To znamená, že budou hrát ve stejném rozestavení jako Litevci a i u standardek nám vyjdou vstříc," podotkl Bílek, který bude možná šetřit Tomáše Rosického.
 

Špílmachr Arsenalu totiž laboruje s bolavým tříslem. Stav jeho dalších svěřenců je zato povzbudivý. Útočníci Baroš, Bednář i Fenin jsou navzdory zdravotním patáliím z minulých dnů v pořádku.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události