APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Petr Rada: Nabídka Slavie se neodmítá

ROZHOVOR: Bývalý kouč české fotbalové reprezentace potvrdil, že by se lasu z Edenu určitě nebránil.

Protřelý bard Petr Rada vedl Slavii jako asistent a krátce i jako hlavní trenér, už je to však dobrých deset let. Brzy by se mohla napsat další kapitola tohoto červenobílého příběhu. V zimě bude Slavia hledat nového lodivoda a právě Rada, jenž v letech 2008-2009 vedl národní tým, patří k horkým kandidátům.

Jak vnímáte, že vás média pasují do role jednoho z největších favoritů na trenéra Slavie?
Tak každého trenéra těší, když je o něj zájem. Obě pražská esa mají pořád svůj vysoký kredit. Jsou to nejlepší kluby u nás a je jen škoda, že je nyní Slavia tak nízko. Už jen kvůli fanouškům.

Trenéři tuhle otázku nemají moc v lásce, ale stejně ji zkusím. Kdyby nabídka ze Slavie v zimě skutečně přišla, vzal byste ji?
Kdyby, kdyby… já tohle taky nemám moc rád (směje se). Ale dobře. Slavia Praha se neodmítá. Někde jsem četl, že klub musí být stabilní a tak, ovšem mě tohle moc nezajímá. To je práce pro jiné lidi. Trenér je od toho, aby trénoval. Slavia má dostatek dobrých hráčů k tomu, aby šla nahoru.

Takže kdyby vám vedení klubu v zimě řeklo, že na posily nejsou žádné peníze, vy byste se s tím vyrovnal?
Podle mě je kádr Slavie kvalitní, v popředí tabulky může hrát určitě. O posilách to není.

A co evropské poháry? Má ještě Slavia šanci se do nich prokousat?
V českém poháru Slavia i nadále žije, takže tam ta šance existuje určitě. A možná by to šlo i z ligy, byť ta ztráta momentálně vypadá hrozivě. Bude to těžké. Každopádně znovu říkám, že ve Slavii jsou hráči, kteří by se s tím měli poprat.

Máte velkou chuť zase trénovat? Přece jen jste na lavičce nestál už dlouho…
Nějaké nabídky jsem měl, ale neuspokojily mě. Každopádně trénovat bych chtěl, to je jasné.

Oslovovaly vás kluby z Česka i z ciziny?
Hlavně z ciziny. Bylo tam i něco z Česka, ale podle mě je zbytečné o tom mluvit. Někteří trenéři sice rádi jmenují kluby, které o ně měly údajně zájem, ale jak tohle dohledáte? Já se zkrátka nikde nedohodl, chyběla mi tam i větší perspektiva.

Dá se tedy říct, že klub hrající o záchranu byste trénovat nechtěl?
A to zase ne. Já určitě nejsem z těch, kteří si nějak moc vybírají. Pro mě mají všechny ligové kluby svou kvalitu. Ale ty nabídky, o kterých jsem mluvil, prostě nedopadly. Někde to bylo ve fázi oťukávání, někde jevili zcela konkrétní zájem. Jenže víte, jak to je. Když jdete z domova do zahraničí, pohlížíte na všechno trochu jinak.

tn.cz / Ondřej Huml

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události