Norský biatlonista Tarjei Boe vyhrál páteční sprint Světového poháru v rakouském Hochfilzenu před Ukrajincem Serguejem Sedněvem a Alexisem Boeufem z Francie.
Na body dosáhli také dva Češi - dvacátý Zdeněk Vítek a devětatřicátý Jaroslav Soukup.
Dvaadvacetiletý Boe zvládl nástrahy desetikilometrové trati za 28 minut, sedmnáct vteřin a šest desetin sekundy, když ani jednou nechyboval ve střelbě. Naopak jedno trestné kolečko museli absolvovat Sedněv s Boeufem. První jmenovaný pak za vítězem zaostal o 27,5 vteřiny, Francouz ztratil více než půl minuty.
Vítek jednou chyboval na střelnici a nasbíral manko téměř minutu a půl. Soukup byl neúspěšný hned třikrát, stejně jako dvaasedmdesátý Tomáš Holubec. Nejhůře z českých biatlonistů dopadl třiaosmdesátý Ondřej Moravec.
SP Hochfilzen (Rakousko) - sprint na 10 km, muži: 1. Boe (Nor.) 28:17,6 (0), 2. Sedněv (Ukr.) +27,5 (1), 3. Boeuf (Fr.) +33,3 (1), 4. Svendsen (Nor.) +33,8 (2), 5. Landertinger (Rak.) +41,8 (1), ...20. VÍTEK +1:25,0 (1), 39. SOUKUP +2:12,8 (3), 46. ŠLESINGR +2:21,3 (3), 72. HOLUBEC +3:18,7 (3), 83. MORAVEC (všichni ČR) +3:42,7 (4).