Nejlepší z českých závodnic byla v závodu Světového pohráu na 33. místě Barbora Tomešová.
Norka Tora Bergerová vyhrála ve čtvrtek ve slovinské Pokljuce vytrvalostní závod na 15 kilometrů Světového poháru biatlonistek. Norka byla o necelé dvě vteřiny rychlejší než vedoucí žena Světového poháru Kaisa Mäkäräinenová, třetí doběhla Marie Laure Brunetová z Francie.
Olympijská vítězka Tora Bergerová si připsala sedmý triumf ve Světovém poháru, v této sezoně však vyhrála poprvé. Její největší soupeřka Mäkäräinenová na poslední střelbě minula a to znamenalo trestnou minutu. Vedení ve Světovém poháru si udržela i nadále.
Nejlépe z českých biatlonistek si vedla Barbora Tomešová, která se dvěma střeleckými chybami obsadila třicáté třetí místo a dojela si pro body. Zdenka Vejnarová skončila pětapadesátá a Veronika Zvařičová sedmdesátá šestá.
SP Pokljuka (Slovin.) - vytrvalostní závod na 15 km, ženy:
1. Bergerová (Nor.) 42:47,0 (0), 2. Mäkäräinenová (Fin.) 42:48,8 (1), 3. Brunetová (Fr.) 43:22,3 (0), 4. Val. Semerenková (Ukr.) 43:27,1 (0), 5. Zajcevová (Rus.) 43:41,1 (1), ... 33. TOMEŠOVÁ 47:23,4 (2), 55. VEJNAROVÁ 49:11,8 (4), 76. ZVAŘIČOVÁ (všechny ČR) 51:59,1 (4).