Wayne Rooney se zdá míti zdatného následovníka. Jeho bratr by měl od příští sezony působit v Major League Soccer.
Dvacetiletý John Rooney hraje na rozdíl svého známějšího bratra, kanonýra "rudých ďáblů", v záložní řadě. V Anglii se John Rooney v nejlepších klubech neprosadil, v poslední době se prezentoval pouze v dresu Tranmere, a tak zkusí najít fotbalové štěstí v zámoří. Už v srpnu byl na zkoušce v Seattlu a Portlandu a nyní se do USA vrátí, aby se zúčastnil Super draftu MLS. Ten by se měl uskutečnit 13. ledna.
"Chtěl bych si v USA udělat jméno, vybudovat svojí vlastní kariéru. MLS se pořád zlepšuje, něco mi o amerických klubech taky řekl můj bratr, který si proti nim zahrál s Manchesterem United v rámci letních turné. Je to výzva, chci se v Americe prosadit," nechal se slyšet John Rooney.