APLIKACE TN.CZ
Hokej

O titul si to na MS dvacítek rozdají Rusko s Kanadou

O titul si to na MS dvacítek rozdají Rusko s Kanadou
Zdroj: Oficiální zdroj

Účast ve finále si vybojovaly týmy Ruska a Kanady, poražení semifinalisté Švédsko a USA se střetnou o bronzové medaile.

Hráči Ruska vyhráli v noci na úterý na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let v Buffalu v úvodním semifinálovém duelu nad Švédskem 4:3 až po samostatných nájezdech.
 
Rusové vedli v polovině utkání 2:0 a měli nakročeno k postupu, ale Švédsko orámovalo konec druhé a začátek třetí třetiny dvěma góly a v 57. minutě šlo dokonce do vedení 3:2. Rusko však stačilo do závěru třetí části srovnat.
 
Muselo se tak prodlužovat, ovšem ani v prodloužení se o vítězi nerozhodlo, a tak následovaly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči sborné, když ten rozhodující proměnil Golubjev.
 
Druhými finalisty se stali hráči Kanady, ktaří vyhráli nad výběrem USA 4:1.
 
Kanaďané nedovolili domácímu výběru pomyslet na obhajobu loňského primátu. Už v první třetině šli do dvoubrankového vedení a v dalším průběhu utkání navýšili vedení až na 4:0. Gólman Mark Visentin inkasoval až deset minut před koncem z hole Browna a to už bylo na obrat pozdě.
 
Kanada se střetne ve finále s Ruskem, souboj dvou hokejových velmocí se v historii šampionátů juniorských hokejistů odehraje potřinácté. Tým javorového listu bude usilovat už o své šestnácté zlato. Američané budou hrát o konečné třetí místo se Švédskem.
 
MS "20" v ledním hokeji (BUFFALO, NIAGARA FALLS, USA) - výsledky z noci na úterý:
 
Semifinále:
Švédsko - Rusko 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 38. Larsson, 42. Jarnkrok, 57. Cehlin - 7. Tarasenko, 28. Golubjev, 59. Kalinin, rozh. nájezd Golubjev.
 
USA - Kanada 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 50. Brown - 3. Hamilton, 14. Howden, 26. Johansen, 47. Kassian.
tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události