APLIKACE TN.CZ
Sport

Cyklista Armstrong spí i přes obvinění z dopingu klidně

Legendární americký cyklista Lance Armstrong stále odmítá všechna obvinění z užití dopingu a náladu mu nekazí ani blížící se federální vyšetřování tohoto problému.

Agentuře Reuters sedminásobný vítěz slavné Tour de France v sobotu řekl, že nemá z ničeho obavy a spí klidně.
 

Armstrong se při lednových závodech Tour Down Under rozloučí s profesionálním pelotonem mimo USA. I před koncem kariéry však čelí devětatřicetiletý Texasan různým obviněním soupeřů i institucí z užití zakázaných látek. Slavný cyklista se ale nechal slyšet, že je úplně v pohodě. "Nemá to absolutně žádný vliv na můj soukromý život," prohlásil Američan.
 

Nejvíce na Armstronga útočí jeho bývalý kolega z týmu Floyd Landis. Ten tvrdí, že byl svědkem užití dopingu ze strany Armstronga a jeho prohlášení bude prověřovat federální vyšetřování. "Mám pět dětí, jsem zakladatelem a hlavním aktérem známé organizace, která pomáhá lidem s rakovinou. Stále dělám sport, který mám rád, takže mi žádné vyšetřování nedělá starosti," konstatoval Lance Armstrong.
 

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události