APLIKACE TN.CZ
Sport

KONEC KARIÉRY? Scheiber se už v této sezoně na bílé svahy nevrátí

Jen pár dní po těžkém pádu z nemocnice v Chamonix lyžař oznámil, že v letošní sezoně určitě závodit nebude a zvažuje také konec kariéry.

Pět dní po těžkém pádu v tréninku sjezdu Světového poháru ve francouzském Chamonix rakouský lyžař Mario Scheiber oznámil, že se v této sezoně už na bílé svahy nevrátí a zvažuje také konec kariéry. Informoval o tom v úterý server ski2b.de.

"Nejsem psychicky připravný na to, abych v tomto ročníku ještě závodil. Teď mám spoustu času přemýšlet o tom, co bude dál," řekl sedmadvacetiletý Scheiber, kterého v pondělí propustili z nemocnice. Rakouský sjezdař si při čtvrtečním pádu zlomil klíční kost a nos. "Na ten pád si vůbec nevzpomínám, ale určitě při mě stáli všichni svatí," nechal se slyšet juniorský mistr světa z roku 2003.

Psychické následky si nicméně Scheiber z nehody odnesl. Dokonce tak silné, že zvažuje další pokračování kariéry. "Od té doby, co jezdím ve Světovém poháru, jsem v nemocnici stejně často jako na svahu. Nikdy jsem neodjel dvě sezony v kuse. Vždycky jsem jednu vynechal a druhou se vracel," poukázal. "To je psychicky hrozně náročné," dodal.

tn.cz / Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události