APLIKACE TN.CZ
Hokej

Útočník Kubalík při premiéře v NHL nahrál na dva góly

Útočník Kubalík při premiéře v NHL nahrál na dva góly
Zdroj: oficiální zdroj

Z osobního hlediska vydařenou premiéru v NHL prožil mladý český hokejový útočník Tomáš Kubalík, který v noci na pátek asistoval u dvou branek Columbusu.

Jeho tým však na ledě favorizovaného Washingtonu prohrál 3:4 po prodloužení.
 

Dvacetiletý rodák z Plzně strávil na ledě při prvním zápase v zámořské soutěži téměř 15 minut a jednou vystřelil na bránu, kterou hájil jeho krajan Michal Neuvirth. Ten zastavil 20 střel z 23 a nakonec dovedl svůj celek k očekávané výhře. V prodloužení rozhodl Jason Chimera.
 

Kubalík nahrál na dva góly v rozmezí dvou minut prostřední části. Nejprve asistoval ve 32. minutě, kdy že trefil Antoine Vermette, poté vybídl ke skórování Fjodora Ťjutina.
 

Odchovance plzeňského hokeje si v roce 2008 vybral Columbus v pátém kole draftu jako celkově 135. hráče v pořadí.
 

Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události